Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koncert świąteczny w wykonaniu utalentowanych mieszkańców gminy Drelów (film) (galeria)

27 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbył się świąteczny koncert, podczas którego najpiękniejsze bożonarodzeniowe utwory zaprezentowali utalentowani wokaliści i instrumentaliści z terenu gminy Drelów. Tego dnia wręczono również nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą szopkę.

Uczestników koncertu i publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej GCK powitali wspólnie wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Michał Olesiejuk. Obaj panowie wręczyli również nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Laureaci:

I miejsce – rodzina Dudów z Szóstki
II miejsce ex aequo – rodziny: Zając z Drelowa i Oleszczuk/Trochimiuk z Szóstki
III miejsce – rodzina Pepów z Drelowa

wyróżnienia:
– rodzina Grudzińskich z Drelowa
– rodzina Kozłowskich z Drelowa
– grupa przedszkolna „Skrzaty” z Szóstki

W koncercie świątecznym udział wzięli:

1. Gabriela Kieczka z Drelowa
Uczennica klasy VI SP w Drelowie, śpiewa od wieku przedszkolnego, pierwszy znaczący sukces odniosła w 2019 r., po którym zaczęła uczyć się śpiewu i gry na syntezatorze w ognisku muzycznym pod kierunkiem Ireneusza Parafiniuka w Białej Podlaskiej, należy do Zespołu Wokalnego Chwilka. Dwa lata uczyła się w Studiu Muzycznym Metro. Brała udział w wielu przeglądach, jednym z sukcesów jest wygrana Festiwalu Piotruś w 2021 r. Jako wokalistka Chwilki nagrała piosenkę na płytę „Zimowe Melodie Świąteczne Nuty”, a utwór z tej płyty „Do nocy tej” wykonała podczas koncertu w Drelowie.

2. Anna Bielecka z Łózek
Mieszkanka Łózek, pochodzi z Podhala, skąd przywiozła swój góralski wokal. Koncertowy utwór wykonała z własnym akompaniamentem akordeonu.

3. Natalia i Paweł Zgorzałek z Łózek
Muzykalne rodzeństwo z Łózek, ich głosy mieszkańcy gminy mogli wielokrotnie usłyszeć w miejscowym kościele parafialnym, gdzie udzielają się w chórze. 

4. Maria Kossak z Zahajek
Jak mówi o sobie: śpiewa, odkąd pamięta. Pierwsze kroki stawiała w szkolnym chórze w Drelowie, jest wychowanką bialskiego zespołu Chwilka, w którym realizowała swoją pasję od 10 roku życia. Uczestniczyła w różnych warsztatach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. z Pauliną Grochowską i aktorami Studia Buffo. Laureatka wielu konkursów muzycznych. Obecnie śpiewa w zespole tworzącym muzykę pop i alternatywną, prowadzi kanał na YT, gdzie można posłuchać jej muzycznych interpretacji. Szkoli się pod okiem nauczyciela śpiewu w Warszawie, gdzie studiuje również polonistykę. 

5. Michał Jóźwik z Drelowa
Ma 11 lat, a swoją przygodę z akordeonem rozpoczął w wieku 6 lat. Jest uczniem klasy V szkoły podstawowej oraz klasy VI Szkoły Muzycznej I Stopnia im. K. Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie jego nauczycielem jest Jacek Nestoruk. 

6. Julita Kożuchowska (z d. Malinowska) z Drelowa
Pochodzi z Drelowa, od kilku lat mieszka w Łodzi. Niejednokrotnie bywała w studiu nagraniowym, czego efekty można śledzić m.in. w serwisie YT. Poza działalnością muzyczna lubi pisać wiersze. 

7. Magdalena Bahonko z Kwasówki
Wokalistka i autorka tekstów, śpiewa od blisko 14 lat. Od 2019 r. współtworzy grupę ElectroAcoustic, która w 2000 r. wydała album koncertowy „The New Beginning”. Ma na koncie trzy single „One Memory”, „Nie będę inna” i wydane w tym roku „Licho”. Współpracowała przy różnych projektach muzycznych o szerokim zakresie gatunkowym – rock, blues, indie-pop i hip-hop. Zawodowo zajmuje się nauczaniem języka angielskiego. 

Więcej o wokalistce:
„Licho” nie śpi! Magdalena Bahonko nagrała nowy singiel <<==>> LINK
Kwasówka: Magdalena Bahonko wydala swój pierwszy singiel <<==>> LINK

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama