Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Kolędy Przedszkolaków 2023 – wielki finał (galeria)

Dziś, w hali sportowej Podlasie przy ZSZ nr1 w Białej Podlaskiej miał wielki finał konkursu Kolędy Przedszkolaków 2023. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Kreacja Magia Rąk i jej założyciele Katarzyna i Marcin Lubańscy. Podczas finału oprócz zaproszonych przedszkolaków obecny był również prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele samorządów i instytucji które wsparły konkurs.

Oprócz wspomnianego wyżej prezydenta Litwiniuka, na wydarzeniu pojawiła się Anna Jureczek reprezentująca starostę bialskiego Mariusza Filipiuka, Marta Cybulska-Demczuk w imieniu wójta Gminy Międzyrzec Podlaski – Krzysztofa Adamowicza, prezesi miejskich spółek: Krzysztof Tymoszuk (MZK) i Wojciech Chilewicz (ZGL), dyrektorzy przedszkoli, wychowawcy i dzieciaki łącznie – ok. 200 – z kilku grup i przedszkoli.

Konkurs przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W sumie okazał sie strzałem w dziesiątkę i świetną propozycją pozazajęciową w przedszkolach. Obszar miasta i gminy Biała Podlaska w tym roku rozszerzyliśmy na teren całego Powiatu Bialskiego wraz z miastem Biała Podlaska. W konkursie udział wzięło kilkanaście przedszkoli, kilkadziesiąt grup przedszkolnych i grupo ponad pół tysiąca dzieci. Wystarczy powiedzieć, że post konkursowy na profilu Facebook odwiedziło łącznie ponad siedemdziesiąt tysięcy użytkowników. Składamy podziękowania również sponsorom i dobrym duszom naszego przedsięwzięcia. Dołączyli i dołączają kolejni. Nie udałoby się bez wsparcia pana prezydenta Michała Litwiniuka i zgody na przyjęcie nas w hali Podlasia. Dziękujemy i już zapraszamy na konkurs w przyszłym roku. – mówiła Katarzyna Lubańska z Fundacji Kreacja Magia Rąk w Białej Podlaskiej.

Przypomnijmy, patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Sponsorami 2. edycji Kolęd Przedszkolaków zostali: Joanna i Wojciech Klimasowie – ogólnopolska Firma Klimas Wkręt-Met, Grupa White Nights Biała Podlaska, CarSystem – Pożarowscy, Bol-Pol Maszyny Przemysłowe, Grupa Horeglad, Przedsiębiorstwo Komunalnik, Lasy Państwowe, spółki miejskie z Białej Podlaskiej: MZK, PEC i Zieleń Miejska. Ogromny wkład w przygotowanie sceny, ubranie choinek i prace techniczne włożyli żołnierze i żołnierki z bialskiego garnizonu. Szczególne podziękowania Organizatorzy składają dowódcom i pododdziałom 18. Dywizji Piechoty.

Podczas wielkiego finału zaprezentowano przedszkolakom „Jasełka” w wykonaniu Klubu Seniora „Czas” działającego przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Klubie Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej. Tanecznie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Tańca Dance Point i podopieczni Fundacji Wytwórnia Talentów w Białej Podlaskiej.

2. edycja Kolęd Przedszkolaków – wyniki:

I miejsce – grupa „Misie” Przedszkole Samorządowe nr 13 w Białej Podlaskiej za pastorałkę „Był pastuszek bosy”.
II miejsce – grupa „Biedronki” Przedszkole Samorządowe nr 3 w Białej Podlaskiej.
III miejsce – grupa „Krasnoludki” Przedszkole Samorządowe w Konstantynowie.
Gwiazdy Publiczności – grupa „Sówki” Przedszkole Samorządowe w Rzeczycy, gm. Międzyrzec Podlaski.
Nagroda specjalna dla Dominiki Kuźmicz z Przedszkola Samorządowego w Tucznej za samodzielne wykonanie kolędy.

Bardzo dziękujemy rodzicom, osobom bliskim, wychowawcom oraz wszystkim zaangażowanym w głosowanie na profilu społecznościowym Fundacji Kreacja Magia Rąk. Wasze wybory i decyzje pozwoliły dziś uhonorować zwycięzców. Myślę, że za rok czeka nas jeszcze większa ilość uczestników, jeszcze większa ilość zaśpiewanych kolęd i pastorałek i jeszcze większa radość i uśmiechy podczas finału. Zostańcie z nami i obserwujcie nasze działania.dodaje Katarzyna Lubańska.

Fundację Kreacja Magia Rąk Biała Podlaska znajdziecie w linku na Facebook <<==>> https://www.facebook.com/pages/Fundacja-Kreacja-Magia-R%C4%85k/542264712564783

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama