Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Studenci Akademii Wychowania Fizycznego odwiedzili bialską komendę

Przed weekendem bialskich policjantów odwiedzili studenci Akademii Wychowania Fizycznego. Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży akademickiej z realiami pracy w zawodzie policjanta oraz możliwościami zatrudnienia w jednostkach Policji. Słuchacze uzyskali również informacje na temat wykształcenia, umiejętności oraz predyspozycji niezbędnych do wykonywania tego zawodu, obejrzeli też sprzęt będący na wyposażeniu bialskiego garnizonu policji.

Przed weekendem bialską komendę odwiedzili studenci Akademii Wychowania Fizycznego będący na I roku o kierunku – wychowanie fizyczne w służbach mundurowych. Podczas spotkania omówione zostały szczegółowo zasady rekrutacji do służby. Funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy opowiadała o przebiegu poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz niezbędnej dokumentacji, a także strukturze bialskiej jednostki. Studenci mieli też możliwość by uzyskać informacje na temat pracy poszczególnych wydziałów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez technika kryminalistyki. Policjant wyjaśnił do czego służą przedmioty, które ma w swojej walizce. Przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Dodatkową atrakcją była możliwość własnoręcznego ujawnienia i zabezpieczania odbitek linii papilarnych.

Odwiedzający mogli również spotkać się z policjantami bialskiej prewencji, którzy przedstawili sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Policjanci opowiadali również o codziennej często trudnej i odpowiedzialnej służbie w Policji, dającej jednak dużo satysfakcji i zadowolenia.

W trakcie prelekcji młodzi ludzie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać, aby w przyszłości zasilić szeregi Policji oraz uzyskać informacje na najbardziej nurtujące ich pytania związane ze służbą.

Wczorajsze spotkanie zakończono podsumowaniem połączonym z zaproszeniem studentów na rekrutację. 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / komisarz Anna Kamola
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama