Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wróżby i loteria podczas szkolnej zabawy andrzejkowej w Sworach (galeria)

30 listopada w Szkole Podstawowej w Sworach odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa. Jak co roku samorząd uczniowski wraz z 26 Drużyną Harcerską Inceptum przygotowali na ten wieczór moc atrakcji.

Imprezę rozpoczęła się od wspólnych wróżb, które są nieodłącznym elementem każdych andrzejek. W przeszłości wierzono, że obrzęd ten ma magiczną moc i otwiera wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie jest to tradycja, która niesie za sobą okazję do dobrej zabawy. Oprócz wróżb oraz tańców i zabaw przy muzyce uczniowie mogli wziąć udział w loterii fantowej zorganizowanej we współpracy z radą rodziców. Loteria okazała się wspaniałą atrakcją dla uczniów, którzy stali w długiej kolejce po zakup losów.

 

 

Kolejną niespodzianką dla naszych uczniów była kawiarenka zorganizowana przez radę rodziców. Przez cały czas trwania zabawy uczniowie chętnie korzystali z przygotowanych napojów i przysmaków. Dochód uzyskany z loterii fantowej i kawiarenki został przeznaczony na działalność samorządu uczniowskiego.  

Samorząd działa w tym roku bardzo prężnie, zatroszczył się także o atrakcje dla przedszkolaków i przeprowadził w dwóch grupach przedszkolnych wróżby andrzejkowe. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację zabawy andrzejkowej, która była okazją do wspaniałej zabawy integracji całej społeczności szkolnej. 

materiał, tekst i zdjęcia: Ewa Dzialuk, SP w Sworach 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama