Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Posterunek Policji w Piszczacu został już uroczyście otwarty (film) (galeria)

7 grudnia w Piszczacu odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie Posterunku Policji i nowego radiowozu. W trakcie wydarzenia przekazano okolicznościowy klucz, a spotkanie było również okazją do wręczenia pamiątkowych ryngrafów osobom, które zainicjowały i wsparły powstanie posterunku.

Zgromadzonych gości oraz pracowników Posterunku Policji w Piszczacu powitał komendant miejski Policji inspektor Wojciech Czapla. Na wydarzenie przybyli przedstawiciele władz gminny i powiatowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy gminy. Symbolicznego otwarcia posterunku dokonano poprzez przekazanie okolicznościowego klucza. Wręczył go kierownikowi posterunku mł. asp. Hubertowi Gawrylukowi zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak. Posterunek o metrażu 150 m2 zapewni osiem etatów. Obejmuje swoim działaniem gminę Piszczac, ale w planach jest również otoczenie zasięgiem sąsiednich gmin.

To niesamowite wrażenie i emocje. Bardzo się cieszę z tego, że Policja – jako budynek – powraca do Piszczaca. Byliśmy tu obecni pełniąc służbę, ale teraz mamy nową siedzibę i jesteśmy bliżej mieszkańców – podkreśla komendant miejski Policji inspektor Wojciech Czapla

Tego dnia nastąpiło również przekazanie kluczy do nowego radiowozu, który został zakupiony z Programu Modernizacji Służb Mundurowych przez Komendę Główną Policji. Pojazd jest w pełni przygotowany na potrzeby codziennej policyjnej służby. Kluczyki kierowcy pojazdu wręczyli wspólnie Wojciech Czapla i zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie Włodzimierz Pietroń.

Poświęcenia budynku oraz pojazdów służbowych dokonali proboszcz parafii Piszczac ks. kan. Michał Oleszczuk, kapelan KWP w Lublinie ks. Bogdan Zagórski oraz prawosławny kapelan Policji ks. Marcin Gościk.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i samorządu dołożyliśmy wszelkich starań, by otworzyć ten posterunek, w którym policjanci będą współpracować ze społeczeństwem i pracować na jego rzecz. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o osiem etatów, zostały one przekazane do funkcjonowania tego posterunku – wyjaśnia zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak.

Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych ryngrafów osobom, które zainicjowały i przyczyniły się do powstania Posterunku Policji w Piszczacu.

Ten posterunek jest małym kroczkiem do tego, co stanie się po 1 stycznia, kiedy oficjalnie odzyskujemy prawa miejskie. Już nie będzie urzędu gminy tylko urząd miejski. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że ten kroczek, który poczyniliśmy, by ten posterunek powstał będzie pierwszym z wielu kroków, dzięki którym miejscowość Piszczac i cała gmina będzie się rozwijać – mówił wójt Kamil Kożuchowski. – Po 23 latach posterunek powrócił do Piszczaca. Myślę, że to dobra i właściwa inwestycja biorąc pod uwagę liczbę różnych zdarzeń na terenie gminy. Zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom.

Gmina Piszczac przekazała Policji działkę, na której znajduje się posterunek, partycypowała również w wyposażeniu budynku kwotą 100 tys. zł.

Posterunek powstał w systemie modułowym, a koszt całej inwestycji to ponad 4 mln zł. Budowa trwała kilka miesięcy br.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama