Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wspólny Świat zaprosił na spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o autyzmie” (galeria)

5 grudnia w Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Miasto Biała Podlaska odbyło się spotkanie z gronem dyrektorów placówek oświatowych oraz żłobków z terenu miasta i powiatu bialskiego pn. „Porozmawiajmy o autyzmie". Spotkanie zostało zorganizowane przez Wspólny Świat w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z infrastrukturą stowarzyszenia, organizacją pracy w prowadzonych przez nie placówkach, wymienić się doświadczeniami w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem oraz możliwościami współpracy.

Europejski Tydzień Autyzmu 1-7 grudnia

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia zainicjowany został przez Parlament Europejski, który w 1996 r. uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób z autyzmem, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie, inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby”. ( źródło: https://www.gov.pl/)

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama