Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Bialskie skrzydła” – wystawa fotografii Jarka Domańskiego (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 grudnia 2023
, godz. 18:00
8 grudnia o godz. 18:00 w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11, Galeria 1 Piętro Strefa Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy Jarka Domańskiego pt. "Bialskie skrzydła".

„Bialskie skrzydła” to wystawa fotograficzna przygotowana w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Białej Podlaskiej (1923-2023). Wystawie towarzyszy album „Bialskie skrzydła, historia lotnictwa w Białej Podlaskiej – fotografie”.

Jarek Domański, fotograf dokumentalista, wydawca, założyciel Studia Fotograficznego FOTOS w 1990 r. w Białej Podlaskiej, pasjonat fotografii. Od młodości związany jest z lokalnym środowiskiem fotograficznym, skupionym początkowo w Bialskim Towarzystwie Fotograficznym a następnie w Fotoklubie Podlaskim, działającym przy Bialskim Centrum Kultury. W latach 1986 – 1990 pracował jako instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury. Organizator Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych Fotografów Zawodowych w Zaborku / k. Janowa Podlaskiego. Wciela w życie własne pomysły wydawnicze, które promują jego rodzinne miasto. Jest autorem i wydawcą albumu „Biała Podlaska – Historia i tożsamość miasta” (2011), „Zespół pałacowo – parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej” (2020).
Ważną część jego pracy zajmują fotoreportaże i projekty dokumentalne poruszające zagadnienia społeczne i lokalne. Opowiadanie historii zdjęciami jest mu szczególnie bliskie. Zrealizowane materiały można zobaczyć na jego stronie www.jarekdomanski.pl.

Wstęp na wernisaż jest darmowy.

 

 

materiał: BCK Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama