Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zapal z nami świecę wigilijną. Środki na kontynuację dzieł Caritas

Wystartowała 30. edycja ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Po raz kolejny włącza się w nią Caritas Diecezji Siedleckiej. Kościelno-charytatywna organizacja przygotowała ponad 64 tysiące świec, z których dochód przeznaczony będzie na codzienne posiłki, ubrania, naukę, wakacje oraz rozwój zainteresowań potrzebujących dzieci.

Świece można już kupić w każdej parafii diecezji siedleckiej. Do wyboru są świece: mała (10zł), średnia (15zł), duża (20zł) oraz okolicznościowa (30zł). W parafii zostaną 2 zł ze sprzedaży każdej z nich z przeznaczeniem na działania charytatywne, pozostała część trafi do Caritas Diecezji Siedleckiej, a 10 groszy do Caritas Polska na wybrany w tym roku cel.

Zapalona świeca na stole wigilijnym jest znakiem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Otrzymane środki przy rozprowadzaniu dają nam możliwość kontynuowania prowadzonych dzieł począwszy od najmłodszych do najstarszych – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Inną formą wsparcia jest przelew bankowy – można wesprzeć dowolną kwotą konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „WDPD 2023”.

Kontakt: Sekretariat Caritas Diecezji Siedleckiej tel. (25) 640-71-30.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama