Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gimnastyka artystyczna i świąteczny kiermasz w Białej Podaskiej (film) (galeria)

2 grudnia Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej zaprosiło pasjonatów gimnastyki na Klubowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej „Gimnastyka Artystyczna Moja Pasja”, który odbył się w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny i licytacja otrzymanych od sponsora choinek.

Podczas gimnastycznej imprezy publiczność mogła podziwiać występy zawodniczek trenujących gimnastykę artystyczną w układach tanecznych, z przyborami (piłka, maczugi, wstążka, obręcz), w układach grupowych, duetach oraz trio. Turniej to jest jedyne tego typu wydarzenie organizowane na Lubelszczyźnie realizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Gimnastycznym w ramach projektu „Polski Dzień Gimnastyczny 2023″. Tego dnia swoje umiejętności prezentowało blisko 200 zawodniczek.

Turniejowi towarzyszyła licytacja choinek, które stowarzyszenie otrzymało od sponsora – Gospodarstwo rolno-leśne państwa Kołodyńskich z Białej Podlaskiej. Publiczność wysłuchała również koncertu zespołu „Art Quintet” składającego się z pięciu utalentowanych kobiet z: Polski, Białorusi i Ukrainy, które na co dzień są pedagogami w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Wystąpiła również znana i utalentowana wokalnie Maja Romanowska oraz formacje radzyńskiej szkoły tańca prowadzonej przez Pawła Jabłońskiego – Dance ma sens.

Dodatkowo można było również nabyć różnorodne wyroby świąteczne na kiermaszu przygotowanym przez lokalnych artystów i koła gospodyń wiejskich.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama