Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

III Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych w Rudnikach (galeria)

1 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach odbył się III Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych pod hasłem „Profilaktyka w oczach dzieci i młodzieży – Przemoc rówieśnicza”.

Do przeglądu przystąpiło 75 uczniów z ośmiu szkół z terenu gminy. Młodzież zaprezentowała sceny o tematyce przemocy rówieśniczej, sposobach na unikanie takich sytuacji oraz radzenia sobie w przypadku zauważenia niebezpiecznych momentów na terenie szkoły.

Scenki teatralne oceniała komisja w składzie: kierownik Referatu Oświaty w Gminie Międzyrzec Podlaski Marta Cybulska Demczuk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Świrydziuk, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Katarzyna Jaszczuk, członek GKRPA – psycholog Julianna Oksiutowicz, członek GKRPA – Bogdan Wawryniuk oraz przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Tarasiuk, pomysłodawczyni przeglądu.

Bardzo się cieszę, że to już trzecie edycja przeglądu. W tym roku pod nazwą „Przemoc rówieśnicza”. To problem ważny, poważny, ale też, jak zauważyłam w prezentacjach, są one zakończone dobrymi rozwiązaniami. Jako Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych staramy się pomagać. Najpierw mierzymy się z problemami, potem staramy się roztaczać wachlarz pomocy korzystając ze wsparcia wszelkich specjalistów po to, by każdy problem został rozwiązany. Nie zawsze się to udaje, ale staramy się tak pracować, żeby znaleźć optymalne i dobre rozwiązanie – wyjaśnia przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Tarasiuk.

Wyniki:

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Tuliłowie
II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

wyróżnienia:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach

Organizatorzy przeglądu: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim oraz Referat Oświaty Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął wójt Krzysztof Adamowicz.

Jako laureat poprzedniego roku gospodarzem przeglądu była szkoła w Rudnikach. Zgodnie z tradycją obecny laureat, czyli szkoła w Tuliłowie, za rok będzie gościł uczestników czwartej edycji.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama