Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Porozmawiajmy o autyzmie” – Wspólny Świat zaprasza na spotkanie (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 5 grudnia 2023
, godz. 10:00
W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, przypadającego w dniach od 1 do 7 grudnia, Stowarzyszenie „Wspólny Świat" organizuje w dniu 5 grudnia o godz. 10:00 spotkanie z gronem dyrektorów placówek oświatowych oraz żłobków miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego pn. „Porozmawiajmy o autyzmie".

Spotkanie odbędzie się na terenie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem ul. Powstańców 4c (główny budynek). Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z infrastrukturą stowarzyszenia, organizacją pracy w prowadzonych przez nie placówkach, wymienić się doświadczeniami w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem oraz możliwościami współpracy.

Europejski Tydzień Autyzmu – 1 7 grudnia

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia zainicjowany został przez Parlament Europejski, który w 1996 r. uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób z autyzmem, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie, inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby”. ( źródło: https://www.gov.pl/)

 

materiał, tekst: Wspólny Świat Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama