Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina inwestuje w gospodarkę wodno – kanalizacyjną (film)

W gminie Konstantynów trwa inwestycyjny boom. Samorząd modernizuje drogi i obiekty użyteczności publicznej, kończy również zadania związane z gospodarką wodno - kanalizacyjną.

To bardzo duża inwestycja realizowana od jesieni ubiegłego roku. Jej wartość to ponad 9 mln zł, w tym 8,5 mln zł to środki z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Niespełna 1 mln to środki, jakie gmina otrzymała jako wsparcie inwestycji kanalizacyjnej z budżetu państwa – wyjaśnia wójt Romuald Murawski.

Udział środków samorządowych to zaledwie ok. 250 tys. zł.

W ramach zadania gmina zmodernizowała oczyszczalnię ścieków i zajęła się gospodarką osadami. – Osad zostanie odzyskiwany z oczyszczalni i będzie mógł trafiać na grunty, na pola, dla rolników jako nawóz – podaje szczegóły włodarz. Powstał nowy zbiornik osadu, oczyszczalnia została również wyposażona w instalację fotowoltaiczną o wielkości 38kW, co zabezpiecza jej potrzeby na energię elektryczną. Zakupiono nowy sprzęt w postaci ciągnika z przyczepka i myjni do kanalizacji. Poprawiono również estetykę obiektu.

Inwestycja objęła budowę ponad 4 km kanalizacji sanitarnej i ok. 1 km wodociągu. Cztery ulice w Konstantynowie otrzymały nową kanalizację deszczową. 

Jestem wdzięczny zakładowi z Siemiatycz, który wykonał to zadanie rewelacyjnie. To nie pierwszy kontrakt z tą firmą, która dowodzi po raz kolejny, że jest naprawdę odpowiedzialna i wspaniała we współpracy, realizuje zadania na wysokim poziomie – podsumowuje wójt Murawski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama