Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

I Konkurs Wiedzy o Gminie Łomazy został rozstrzygnięty

8 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się zorganizowany przez Wójta Gminy Łomazy, Zespół Placówek Oświatowych oraz Młodzieżową Radę Gminy "I Konkurs Wiedzy o Gminie Łomazy".

Celem konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o Gminie Łomazy, historii, jej walorach przyrodniczych, turystycznych oraz informacji związanych z rozwojem kultury i sportu. Młodzież odpowiadała na pytania dot. m.in. ważnych wydarzeń z historii gminy, ale także czasów współczesnych m.in. nazw miejscowości, wskazania miejsc, siedzib parafii a także rozpoznawała obiekty gminne.

Komisja konkursowa w składzie sekretarz gminy Marianna Łojewska, dyrektor ZPO Bogumiła Wińska oraz przewodnicząca MRG Katarzyna Derlukiewicz dokonała oceny pisemnego testu uczniów biorących udział w konkursie.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Emilia Marciniuk
II miejsce: Zuzanna Telaczyńska
III miejsce: Lena Rusek

Uroczystego podsumowania dokonał wójt Jerzy Czyżewski wraz z dyrektor ZPO Bogumiłą Wińską i wiceprzewodniczącą MRG Weroniką Mirońską. Wręczenie głównych nagród, tj. roweru, namiotu i głośnika bezprzewodowego nastąpiło podczas obchodów Święta Niepodległości, nawiązując do gminy jako swojego rodzaju „małej ojczyzny”.

Konkurs ten niewątpliwie przyczynił się do rozbudzenia wśród uczniów zainteresowań historią miejsca, w którym mieszkają i był doskonałą okazją do umocnienia lokalnego patriotyzmu.

 

materiał, tekst i zdjęcia: UG Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama