Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koroszczyn: Duży przemyt papierosów zatrzymany na granicy z Białorusią

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt do Polski prawie 23 tys. paczek papierosów. Do zdarzenia doszło na terminalu odpraw celnych w Koroszczynie. Papierosy ukryte były w naczepie ciężarówki – w ładunku pelletu. Rynkowa wartość wykrytych papierosów to około 350 tys. zł. Tony pelletu przykrywką dla kontrabandy.

Ciężarówka z ładunkiem pelletu, która wjeżdżała z Białorusi do Polski, przeskanowana została przez Służbę Celno-Skarbową z Koroszczyna na urządzeniu RTG. Obraz skanowania wskazywał, że w legalnym towarze może być ukryty przemyt. Pojazd skierowany został więc do szczegółowej rewizji, co wiązało się m.in. z rozładunkiem i dokładnym sprawdzeniem kilkudziesięciu ton pelletu.

Kontrolę prowadzili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie i z Referatu Prewencji. W workach z pelletem funkcjonariusze znaleźli 22 920 paczek papierosów trzech różnych marek. Wszystkie opatrzone były białoruskimi znakami akcyzy.

Przeciwko kierowcy ciężarówki, obywatelowi Polski, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do przemytu. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Skuteczne kontrole celne

To kolejny duży przemyt papierosów zatrzymany w ostatnich dniach przez Służbę Celno-Skarbową na terminalu w Koroszczynie. Tego samego dnia co papierosy w pellecie, tylko kilkanaście godzin wcześniej, funkcjonariusze z Koroszczyna udaremnili przemyt do Polski ponad 35 tys. paczek papierosów, dla których skrytką był przerobiony dach naczepy.

Wszystkie papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. Po tym, jak właściwy sąd orzeknie ich przepadek na rzecz skarbu państwa, zostaną komisyjnie zniszczone.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama