Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piknik patriotyczny w ZSE w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

10 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji odbył się tam piknik patriotyczny z udziałem Wojska Polskiego.

Uroczystość rozpoczęła się apelem przygotowanym przez klasę 2p pod kierunkiem Katarzyny Melaniuk. Uczniowie poprzez przybliżenie historii, nastrojowe wiersze i piękne piosenki wprowadzili wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Po apelu na dziedzińcu szkolnym został zorganizowany Piknik Patriotyczny z udziałem przedstawicieli Wojska Polskiego, którzy przyjechali do nas dwoma samochodami bojowymi. Obecność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Uczestnicy pikniku mogli wejść do samochodów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przymierzyć się do wieżyczki strzelniczej. Każdy mógł też pooglądać sprzęt wojskowy, spróbować swoich sił na strzelnicy szkolnej. Przedstawiciel OSP Stołpno, Adam Paluszkiewicz, przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie mogli zagrać w kalambury patriotyczne, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke. Piosenki patriotyczne z wielkim zaangażowaniem śpiewali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Każdy mógł się też rozgrzać i posilić pysznym bigosem, wojskową grochówką i ciepłą herbatą.

Bardzo miło było nam gościć uczniów z międzyrzeckich szkół podstawowych. Składamy serdeczne podziękowania dla oficerów zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia oraz załóg wozów bojowych.

Relacja filmowa Radia Biper:

O pikniku pisaliśmy również tutaj:
Międzyrzecki ZSE zaprosił uczniów na piknik patriotyczny (galeria) <<==>> LINK

 

materiał, tekst i zdjęcia: Izabela Hodun, ZSE Międzyrzec Podlaski
film: Bartek Sawa Sawicki, Radio Biper
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama