Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XXIII Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej w Terespolu (przyjmują zgłoszenia!)

Termin wydarzenia: 26 listopada 2023
, godz. 15:00
XXIII Otwartego Konkursu Poezji Śpiewanej o Nagrodę Starosty Bialskiego, który odbędzie się w restauracji Galeria Smaków w Terespolu w niedzielę 26 listopada o godz. 15:00.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć muzykę łączącą dwa pokolenia. To okazja by podpatrzeć jak dojrzałe, pełne głębokich przesłań, mądre piosenki Marka, są wspierane przez młodzieńczą energię, pasję i pianistyczny kunszt Michała. W koncercie spełniają się i uzupełniają osobne doświadczenia i wrażliwości dwóch światów.
Tytułowy, autorski utwór „Jak listy” od lat funkcjonuje jako leitmotif „Krainy Łagodności”. Piosenka dotarła do szerokiego grona słuchaczy, a cały debiutancki album, z której pochodzi, do dziś stanowi kanon polskiej piosenki. Kompozycje Marka i Michała są połączeniem jazzu, folku, bossa novy i ballady.

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa.

Marek Andrzejewski pisze w „bardowski” sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), najnowsza „Wariactwo” (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W ubiegłym roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej.

Prawdziwą wartość Andrzejewskiego oddają koncerty. Ma znakomity kontakt z publicznością, emanuje energią i poczuciem humoru.

W koncertach Marek promuje najnowszy album „Wariactwo”. Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta. Pod względem muzycznym i poetyckim.

 „Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.” – Jan Poprawa krytyk muzyczny

więcej: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
http://www.youtube.com/c/trolejbusowybatyskaf
Jak listy https://youtu.be/9RHwLy2iJME
Trolejbusowy batyskaf https://youtu.be/EaM-VVDPsXg
Drobinka https://youtu.be/ijc8NdyTJeY
Skazy pęknięcia światło https://youtu.be/NYPjJmWEurw
Raz na walcu https://youtu.be/fUisaeacpvk
Jutro do mnie zadzwoń https://youtu.be/fIgph74723A
13 czarnych kotów https://youtu.be/lzxLwcq0PZo
Po drugiej stronie powiek. https://youtu.be/8RtbSiMb-sQ

REGULAMIN XXIII OTWARTEGO KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ VOICE POETICA TERESPOL 2023
materiał: MCKSiR Terespol
tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski MCKSiR Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama