Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podsumowanie akcji Wszystkich Świętych na drogach Lubelszczyzny

Zakończyła się akcja Wszystkich Świętych. Minione 10 dni dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali na groby swoich bliskich. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali także miejsca parkingowe. Od początku naszych działań, od 27.10 do 5.11 nikt nie zginął na lubelskich drogach. Odnotowano łącznie 39 wypadków drogowych, w których 46 osób odniosły obrażenia.

W tym roku policyjne działania trwały aż 10 dni, od 27 października do 5 listopada. W tych dniach służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. Na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagowali na pojawiające się utrudnienia. W wielu miejscach kierowali ruchem ręcznie.

Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych Lubelszczyzny, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

W ciągu tych minionych 10 dni w województwie lubelskim doszło łącznie do 39 wypadków drogowych, w których 46 osób odniosło obrażenia. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym!

W tych dniach doszło także 576 kolizji drogowych i zatrzymaliśmy 168 nietrzeźwych kierujących.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podkomisarz Kamil Karbowniczek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama