Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uroczyste otwarcie i poświęcenie zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Wólce Dobryńskiej (film) (galeria)

29 października w Wólce Dobryńskiej odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku zmodernizowanej świetlicy wiejskiej.

Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Stanisława Kostki, po której mieszkańcy miejscowości oraz zaproszeni goście zgromadzili się licznie w świetlicy wiejskiej. Tu odbyło się przecięcie symbolicznej wstęgi, która dała wyraz zakończenia inwestycji i oddania obiektu do użytku lokalnej społeczności. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wójt Jan Sikora i jego zastępca Tomasz Szewczyk, sekretarz gminy Andrzej Marciniuk, skarbnik Chalimoniuk, kierownik działu budowlanego Piotr Gassa, poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, przewodniczący rady powiatu Mariusz Kiczyński, wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, ks. Tomasz Grochowski, radni powiatu bialskiego i gminy Zalesie, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy miejscowości z sołtys Katarzyną Kierczuk-Bereda na czele.

Cieszę się, że naszą uroczystość zaszczyciło tylu gości. Pamiętam, jak wiele lat temu ta świetlica była dużo mniejsza. Wydawało się, że będzie służyła wiele lat. Ale żyjemy w takich czasach, że życie jest bardzo dynamiczne, szybkie i po czasie okazało się, że trzeba pewne rzeczy zmieniać. Tak się też tutaj stało – mówił wójt gminy Zalesie Jan Sikora witając zgromadzonych gości. – Na terenie gminy realizujemy program „Świetlica lub świetlico-remiza w każdej gminie”, nawet w tych małych miejscowościach. Chcemy, żeby w każdej wsi tego typu obiekt mógł funkcjonować.

O tym, jak bardzo świetlice potrzebne są w gminnych miejscowościach, wiedzą przede wszystkim ich mieszkańcy, dla których te obiekty są ważnym centrum społecznej integracji. – Poprzednia świetlica była znacznie mniejsza, mniej efektowna. Dzisiejszy jej wygląd jest standardem. Odbywają się w niej różne uroczystości, imprezy rodzinne: chrzciny, komunie, osiemnastki, więc ludzie są zadowoleni, że mają się gdzie spotkać i taką uroczystość zorganizować – stwierdza sołtys wsi Wólka Dobryńska Katarzyna Kierczuk-Bereda.

Świetlica posiada sporych rozmiarów salę imprezową, kuchnię, która czeka jeszcze na dodatkowe doposażenie, nowe toalety. Obiekt jest ogrzewany i klimatyzowany, zamontowano instalację solarną, teren przy świetlicy jest również oświetlony, znajduje się na nim altana. W planach pani sołtys również miejsce grillowe i siłownia zewnętrzna.

Powiększenie działki, na której znajduje się świetlica to koszt ok. 100 tys. zł. Realizacja zadania to ok. 1,2 mln zł, z czego blisko 800 tys. zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Sponsorzy, którzy wsparli inwestycję i samo otwarcie świetlicy:
– wykonawca Tres-Bud Mateusz Treska
– Grupa Horeglad, Leszek Horeglad
– KJ Development Sp. z o. o. Marcin Peszuk
– Zakład Usługowy Roboty Ziemno-Drogowe Grzegorz Trzeciak z małżonką
– Zakład Usługowo – Handlowy Instalacje Sanitarne
– Jerzy Lewandowski
– Jarosław Podgórski
– Waldemar Mincewicz
– Transbet Marian Wojtiuk
– Wspólnota Gruntów Wsi Wólka Dobryńska
– Kazimierz Podgórski
– Alicja i Eugeniusz Kierczuk
– Sławomir Celiński
– Kręgielnia Kometa w Zalesiuk
– sponsorzy anonimowi

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Zalesie
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama