Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska i region: Trwa policyjna akcja „Wszystkich Świętych”

To już kolejny dzień policyjnej akcji „Wszystkich Świętych”. Czuwamy nad bezpieczeństwem podróżnych. Utrzymujemy płynność ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Apelujemy do kierujących o rozważną jazdę, cierpliwość a także zwracanie uwagi na pieszych. Do pieszych z kolei apelujemy o ostrożność podczas poruszania się w rejonie cmentarzy oraz korzystanie po zmroku z elementów odblaskowych.

Jak co roku bialscy policjanci dbają o bezpieczeństwo oraz płynność ruchu na drogach krajowych i wojewódzkich oraz drogach dojazdowych do cmentarzy. Parkingi przy nekropoliach szybko zapełniają się pojazdami i pieszymi, którzy tłumnie odwiedzają groby bliskich. Dziś szczególnie musimy uzbroić się w cierpliwość i stosować do poleceń mundurowych. W miejscach newralgicznych funkcjonariusze kierują ruchem.

Podczas pełnionej służby policjanci kontrolują nie tylko prędkość pojazdów, ale także sprawdzają stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów. Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia najczęściej popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych.

Apelujemy do kierujących o rozważną jazdę, a także zwracanie uwagi na pieszych. Do pieszych z kolei apelujemy o ostrożność podczas poruszania się w rejonie cmentarzy. Zachęcamy tez do korzystania po zmroku z elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie obligują nas do tego przepisy, ale również w terenie zabudowanym, tak abyśmy wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama