Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Za przywłaszczoną gotówkę kupili nawigację…

Przed weekendem zarzuty usłyszała 41 latka i jej 47 letni brat. Podejrzani są o przywłaszczenie znalezionego portfela z pieniędzmi i dokumentami oraz zakup za znalezioną gotówkę nawigacji… Zostali zatrzymani zanim zdążyli przekroczyć granicę. Policjanci zabezpieczyli od nich gotówkę na poczet kar i grzywien. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył zagubiony przez niego portfel z gotówką. Wewnątrz znajdowało się ponad 2,5 tys. zł oraz dokumenty.

Mężczyzna oświadczył, że nie zauważył kiedy siedząc w samochodzie, portfel wysunął się z jego kieszeni. Gdy po kilku minutach zorientował się co się stało i wrócił na miejsce, portfela niestety już tam nie było. Ustalił, że z zaborem jego mienia mogą mieć związek osoby robiące zakupy w pobliskim sklepie. Sprawę zgłosił na Policję.

Funkcjonariusze szybko potwierdzili personalia osób, które mogą mieć udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że jest to dwoje obywateli Białorusi, 41 latka i jej 47 letni brat. Policjanci ustalili też, że oboje przebywają nadal na terenie naszego kraju, jednak w każdej chwili mogą przekroczyć granicę.

Oboje zostali zatrzymani, gdy oczekiwali na możliwość przekroczenia granicy naszego kraju. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli portfel należący do pokrzywdzonego wraz z dokumentami. Nie było w nim jednak gotówki, gdyż zakupili za nią… nawigację.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani do wyjaśnienia oraz usłyszeli zarzuty. Policjanci zabezpieczyli zakupioną nawigację oraz posiadaną gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien. O dalszym losie dwójki zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama