Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kręcili kilometry pokonując Szlak Radziwiłłowski (film) (galeria)

29 października spod Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej wyruszył "Rajd rowerowy Szlakiem Radziwiłłowskim", którego uczestnicy kręcili kilometry dla miasta w ramach jesiennej rywalizacji Aktywne Miasta.

Jak przystało na Rowerową Stolicę Polski mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą na rowerach cały rok. – Dodatkowo jesteśmy pięknie zaktywizowani tej jesieni przez miasto Bydgoszcz, organizatora rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zaproponowano nam jesienną rywalizację, do której ochoczo przystąpiliśmy – wyjaśnił prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Trasa rajdu to około 55 km wiodąca z Białej Podlaskiej przez Kozulę, Roskosz, Leśną Podlaską, Ludwinów, Swory i Woroniec i kończąca się w bialskim Małpim Gaju.To Szlak Radziwiłłowski, który rozpoczyna się w założeniu pałacowo – parkowym w Białej Podlaskiej. – Jak się okazuje tradycja i dziedzictwo radziwiłłowskie to nie tylko Biała Podlaska, ale także cały region bialski, powiat ziemski. Wpływy Radziwiłłów sięgały daleko poza Białą. Dzisiaj wykorzystujemy moment jesiennej rywalizacji, żeby poznać to dziedzictwo radziwiłłowskie. Kolejne miejscowości są związane z Radziwiłłami, przeważnie to folwarki, które do nich należały i wspierały budowanie miejsca radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej – przybliżył szczegóły rajdu naczelnik bialskiego Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Romanowski.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko przy Wod-Kan.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama