Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

Dzielnicowi regularnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Ostatnio odwiedzili wychowanków Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej. Mundurowi przybliżali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając jak istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych. A to wszystko wśród uśmiechów i radości maluchów, które na zakończenie spotkania otrzymały opaski odblaskowe.

Dzielnicowi z bialskiej komendy spotkali się ostatnio z przedszkolakami będącymi wychowankami Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej. Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Świeć Przykładem”. W trakcie spotkania asp. Renata Burdach, mł. asp. Monika Bujak oraz sierż. szt. Mateusz Adamiuk w przystępny dla maluchów sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki miały też okazję poćwiczyć w praktyce przekazaną wiedzę na „mini miasteczku ruchu drogowego”.

Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali też o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Na przedszkolaki czekała dodatkowa atrakcja. Dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama