Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Leśnej Podlaskiej otwarto wystawę monideł (film) (galeria)

28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy monideł - dawnych portretów ślubnych. Wydarzeniu towarzyszyła premierowa prezentacja obrzędu „Swaty” w wykonaniu zespołu „Leśnianki” oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy tort weselny.

Na wystawie, którą zaprezentował Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej, zgromadzono aż 60 dawnych ślubnych portretów. Swoje cenne pamiątki udostępnili mieszkańcy gminy oraz jej sympatycy. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 listopada.

Wydarzeniu towarzyszyła premierowa prezentacja obrzędu „Swaty” w wykonaniu zespołu „Leśnianki”. Scenariusz napisały członkinie zespołu dawniej działającego w Sitniku w sąsiedniej gminie Biała Podlaska, przekazały go do Leśnej, a tu został z powodzeniem przeniesiony na scenę.

Ciekawym punktem spotkania było również rozstrzygnięcie konkursu na tort weselny przypominający te, które towarzyszyły młodym parom w latach osiemdziesiątych XX w. Wypieki oceniła komisja w składzie: Anna Szpura, Antoni Kuc i Grażyna Wawryniuk. Nagrody otrzymały:

I miejsce Stowarzyszenie „Otwarta Wieś” w Starej Bordziłówce
II miejsce KGW Witulin
III miejsce KGW Stara Bordziłówka

Torty wykonały również SKGW w Zaberbeczu, SKGW w Droblinie, KGW w Ludwinowie, KGW w Leśnej Podlaskiej oraz SKGW w Nosowie.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama