Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Tłuściec: Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do zdarzeń doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze. Podczas wczorajszego patrolu mundurowi ujawnili dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do obydwu zdarzeń doszło na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Około godziny 11.45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd dostawczy marki Renault. Urządzenie wykazało, że kierowca przekroczył prędkość o 62 km, jadąc 112 km/h. Za kierownicą „busa” siedział 24-latek. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych. Jego konto wzrosło też o 14 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył, że po prostu się zagapił.

Tego dnia policjanci zatrzymali również 34-letniego kierowcę Audi. On również znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W jego przypadku mandat wyniósł 1500 złotych i 13 punktów karnych.

W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama