Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Modernizacja i budowa przejść dla pieszych na Sidorskiej i Kolejowej

Miasto Biała Podlaska ogłosiło przetarg na prace budowlane dotyczące modernizacji przejść dla pieszych wraz z budową oświetlenia doświetlającego przejścia przy ul. Sidorskiej i Kolejowej. To pierwsze znajduje się obecnie na przeciwko CH SAS. To drugie powstanie po wschodniej stronie ronda w ulicy Kolejowej i Łomaskiej.

To już kolejne przejścia dla pieszych za które bierze się bialski samorząd. W opisywanym projekcie prace modernizacyjne zaplanowano na przejściu dla pieszych wraz z budową oświetlenia doświetlającego przejście na drodze powiatowej nr 1068L ul. Sidorskiej. Druga część projektu polegać będzie na budowie przejścia dla pieszych na drodze gminnej nr 100474L ul. Kolejowej wraz z budową oświetlenia dedykowanego.

Inwestorem przedsięwzięcia jest:
Gmina Miejska Biała Podlaska.
Projekt modernizacji przejść został opracowany przez:
„Drogowiec – Biuro Usług Projektowych” z Lublina.

Zakres i cel opracowania
Modernizacja dwóch przejść dla pieszych na ul. Sidorskiej i Kolejowej w Białej Podlaskiej wraz z budową oświetlenia doświetlającego przejścia swoim zakresem obejmuje:

Kolejowa
Wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Kolejową w obrębie skrzyżowania z ulicą Łomaską w tym: przebudowę istniejącej wyspy dzielącej na wyspę dzieląca z azylem dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej obramowanej krawężnikiem, przebudowę istniejącego lewostronnego chodnika, wykonanie dojścia po prawej stronie w celu skomunikowania projektowanego przejścia dla pieszych z istniejącym chodnikiem zlokalizowanym za pasem zieleni, przebudowę istniejącego zjazdu indywidualnego, regulację nawierzchni istniejącego lewostronnego chodnik, mocnienie pasów zieleni (zieleńców) poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Sidorska
Demontaż starego przejścia dla pieszych, wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Sidorską w km 0+198,87 w tym: wykonanie wyspy dzielącej z azylem dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej obramowanej krawężnikiem granitowym, wykonanie dojścia z lewej strony w celu skomunikowania istniejącego chodnika usytuowanego za pasem zieleni z projektowanym przejściem dla pieszych o przebudowę istniejącego prawostronnego chodnika, umocnienie pasów zieleni (zieleńców) poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

W branży elektroenergetycznej – dla dwóch przejść zaplanowano budowę oświetlenia dedykowanego przy projektowanych przejściach dla pieszych.

Stan istniejący
Obszary przylegające do przedmiotowego odcinka ulicy Kolejowej i ulicy Sidorskiej stanowią tereny zabudowy usługowej oraz tereny pod mieszkalnictwo wielorodzinne. Ulica Sidorska jest główną trasą wjazdową od strony wschodniej oraz stanowi ważny ciąg komunikacyjny obsługujący południowe rejony miasta Biała Podlaska. Droga powiatowa nr 1068L (ul. Sidorska) jest drogą główną, dochodzące do niej ulice podporządkowane to głównie drogi gminne i osiedlowe o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym.
Ulica Kolejowa jest drogą gminną podporządkowaną w stosunku do ulicy Sidorskiej. Na połączeniu ulicy Kolejowej z ulicą Łomaską występuje skrzyżowanie o ruchu okrężnym „rondo”. Natężenie ruchu na ulicy Sidorskiej i Kolejowej można określić, jako duże w ze względu na położenie i charakter drogi. Dominującym rodzajem pojazdów poruszających się po drodze są samochody osobowe i dostawcze jednak z uwagi na lokalizację przedsiębiorstw pojawiają się pojazdy ciężarowe.

Planowany termin przeprowadzenia prac po wyłonieniu wykonawcy i zakończeniu procesu przetargowego przewidziano na III kwartał 2023r – II kwartał 2024r..

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapy: materiały projektowe Drogowiec – Biuro Usług Projektowych Lublin
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Najpierw zrobią oswietlnie z pasami. A potem będą remontować całą Sidorską.
    Jak ma być dobrze w tym mieście. Przy Sidorskiej skupionych jest wiele firm, sklepów, bloków. Ludzie płaca podatki i inne opłaty a maja najgorszą jezdnię w mieście. Czy władza jest ślepa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama