Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szkolny jubileusz okazją do świętowania Dnia Edukacji Narodowej (film) (galeria)

13 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach odbył się jubileusz 50-lecia powstania placówki, któremu towarzyszyły obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie było okazją do uhonorowania zasłużonych dla oświaty pracowników z gminy Międzyrzec Podlaski.

Niezmiernie miło mi powitać wszystkich w szkole, która za rok 2022-2023 została uznana na edukacyjną doskonałość. Dzień dzisiejszy to również Gminny Dzień Edukacji Narodowej, który wpisuje się w 250-letnią tradycję Komisji Edukacji Narodowej, w 50-lecie istnienia gminy w obecnym kształcie terytorialnym. Możemy się cieszyć, że tworzymy wspólnotę ludzi życzliwych, pracujących na rzecz tej małej ojczyzny, również dbającej o rozwój i przyszłość następnych pokoleń. To nauczyciele wyznaczają trendy edukacji, są mistrzami dla swoich uczniów, kształcą ku przyszłości. Każdy z nas musi wyposażyć nowe pokolenie uniwersalnymi wartościami, zasadami i umiejętnością budowania wspólnoty rodzinnej, gminnej, szkolnej – podkreślił wójt Krzysztof Adamowicz . – Dziękuję nauczycielom za podejmowane inicjatywy, aktywność zawodową, a przede wszystkim za ogromne serca dla dzieci na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. To zaszczyt prowadzić tyle szkół na terenie gminy. (…) Edukacja jest najważniejsza, jest priorytetem w gminie, w związku z tym środków na jej funkcjonowanie nie zabraknie.

Włodarz złożył również podziękowania pracownikom administracji i obsługi, rodzicom i wszystkim osobom związanym z edukacją na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Do podziękowań przyłączyła się dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach Katarzyna Radzikowska. – Angażujemy się w wiele projektów i programów gminnych, rządowych, ogólnopolskich i międzynarodowych dążąc do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów, odkrywając ich mocne i słabe strony, wychowując ich w duchu umiłowania i poszanowania Ojczyzny – mówiła dyrektor Katarzyna Radzikowska , przypominając ostatnie osiągnięcia placówki, w tym nadanie Certyfikatu Edukacyjnej Doskonałości. Należy podkreślić, że szkoła otrzymała ten tytuł jako jedna z piętnastu szkół spośród 30.000 szkół na terenie całej Polski, jako szkoła wyróżniająca się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Dyrektor szkoły przedstawiła krótki rys historyczny placówki. Obecny budynek szkoły został oddany do użytku 15 listopada 1973 r. W budynku było wówczas 6 klas, pokoje dla dyrektora i nauczycieli, pomieszczenie gospodarcze, łazienki dla dzieci i personelu. Wybudowano też dom nauczyciela, w którym zamieszkały cztery rodziny. W kwietniu 1993 r. przystąpiono do rozbudowy szkoły. Do listopada zostały oddane do użytku dwie dodatkowe klasy oraz szatnia dla uczniów. W roku szkolnym 1998/99 pomieszczenie mieszkalne zostało zaadaptowane na salę komputerową z 10 stanowiskami. 12 października 2002 r. została oddana do użytku sala gimnastyczna, a placówka otrzymała imię Henryka Sienkiewicza. Od 2016 r. stanowisko dyrektora pełni Katarzyna Radzikowska.

Spotkanie w Halasach było okazją do uhonorowania nagrodami i odznaczeniami dyrektorów i pracowników oświaty. Tego dnia ślubowanie związane z nadaniem stopnia nauczyciela mianowanego złożyła Dorota Duda-Jaworska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach.

Wręczono również medale:

Brązowy medal za długoletnią służbę
Karolina Kieruczenko z Publicznej Szkoły Podstawowej w Halasach

Medal Komisji Edukacji Narodowej
Aneta Pawłowska – dyrektor Przedszkola w Rzeczycy
Renata Kurenda – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach

Wydarzenie uświetnili swoim występem uczniowie szkoły w Halasach prezentując wiersze, piosenki i przedstawienie nawiązujące do 50-letniej historii placówki. Nie zabrakło życzeń i gratulacji oraz jubileuszowego tortu.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama