Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Ratownictwa Medycznego w Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej (film)

W Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej, 13 października, odbyły się obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. W tym szczególnym dniu dyrektor Igor Dzikiewicz podziękował wszystkim pracownikom stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej za profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków. Podziękował ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarzom, pracownikom technicznym oraz kadrze administracyjnej za codzienny wysiłek pracy, która jest najbardziej odpowiedzialnym zajęciem. Dodał, że ratowanie zdrowia i życia ludzkiego wymaga wiedzy, ale również odwagi oraz poświęcenia.

Dyrektor podkreślał, że stacja pogotowia w Białej Podlaskiej jest najlepszą jednostką w województwie lubelskim, zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Mówił ponadto, że jednostka przoduje w promocji zdrowia i zdrowego stylu życia wśród pracowników. Wspominał między innymi o treningach z samoobrony prowadzonych przez trenera personalnego w siłowni w pogotowiu, które cieszą się dużą popularnością wśród pracowników.

Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej zostało niedawno doposażone przez Urząd Wojewódzki w Lublinie w najnowszy sprzęt do ratowania życia. To urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS, oraz respiratory medumat o łącznej wartości ponad 160 tys zł. Podczas uroczystości zaprezentowano sprzęt.

Tego dnia Senator RP Grzegorz Bierecki przekazał dwa symboliczne czeki po 600 tys zł. Dzięki uzyskanym funduszom z Funduszu Medycznego zostaną zakupione dwa ambulanse – jeden do Terespola oraz drugi do Piszczaca. Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej wcześniej złożyła dwa wnioski o dofinansowanie zakupu ambulansów”

materiał: Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama