Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Grzegorz Mazur gościem Klubu Podróżnika w Ciciborze Dużym (film) (galeria)

KGW z Cicibora Dużego, sołtys Bożena Kałabun oraz radny gminy Biała Podlaska Mateusz Siwiec zaprosili mieszkańców Cicibora Dużego i okolic na spotkanie z cyklu "Klub Podróżnika".

Spotkanie odbyło się 7 października i tego dnia podróżnik, kajakarz i muzyk Grzegorz Mazur dzięki swoim opowieściom przeniósł słuchaczy w piękne, tajemnicze krajobrazy Gruzji i Islandii.

Ponownie zostałem zaproszony do Cicibora Dużego, jest mi niezmiernie miło i dziękuję za to zaproszenie, czuję się tu mile widziany – mówił podczas spotkania Grzegorz Mazur. Jak stwierdził, każdy z nas jest podróżnikiem i ma za sobą podróże małe i duże. – Osobiście miałem taką okazję, że udało mi się spełnić marzenie życia, czyli odbyłem podróż na wschód, nad jezioro Bajkał, o czym poprzednio opowiadałem w Ciciborze. A tym razem byłem w Gruzji i na Islandii. Wspaniałe, ciekawe miejsca, takie surowe, dla prawdziwych turystów. Ale dzisiaj chciałbym przekonać i zachęcić wszystkich ludzi, wszystkich turystów do tej podróży. Jeśli mamy odwagę i pojedziemy na własną rękę, nie z biurem podróży, to wcale to nie musi być droga podróż. Mnie tam ciągnie zew natury i ciekawość.

Grzegorz Mazur spędził w Gruzji tydzień nie posiadając żadnego konkretnego planu podróżniczego. I właśnie o takiej lekkiej turystyce opowiadał swoim słuchaczom. Mówił też o Islandii, ale nie o tej znanej z TV i książek podróżniczych, a o jej maleńkiej południowej wysepce, do której płynie się trzy godziny. – Wyspa jest urokliwa, piękne widoki dookoła, wulkany, całkiem niedawno jeszcze czynne. Surowy, ostry klimat, ale jakie piękne pejzaże!

Wydarzenie uświetniła swoją twórczością poetka Danuta Ewa Orzeszyna, która wiersze pisze już od dziecka. – Piszę dla dorosłych, choć zdarzyło mi się również napisać antologie charytatywne dla dzieci. Pracuję w fundacji, zajmuję się osobami z niepełnosprawnościami, więc to też jest blisko mnie. W moim tomiku są jednak wiersze wybitnie dla dorosłych, są tam sceny męsko-damsko-dorołe – wyjaśnia autorka tomiku wierszy „W ramionach niedoskonałości”.

a na zakończenie wszyscy przybyli biesiadowali wspólnie przy ognisku.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama