Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rozpoczyna się budowa mostu na rzece Krznie w Białej Podlaskiej. Pierwsza łopata została już wbita! (film) (galeria)

9 października na placu budowy mostu na rzece Krznie w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja poświęcona zadaniu, które jest jednym z najważniejszych założeń inwestycyjnych wspomagających intensywny rozwój miasta. Podczas spotkania odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty.

Rozpoczyna się realizacja zadania „Budowa ulicy łączącej ul. Warszawską z ul. Koncertową wraz z budowa mostu na rzece Krznie w Białej Podlaskiej”. Umowę z wykonawcą, którym jest firma Nowak-Mosty Sp. z o. o. prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał 21 września.

Więcej o podpisaniu umowy:
Umowa na budowę mostu na Krznie już podpisana (film) (galeria) <<==>> LINK

W przeprowadzonej procedurze przetargowej najkorzystniejszą ofertę spełniającą wymogi formalne złożyło przedsiębiorstwo Nowak – Mosty Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej za kwotę 44,5 mln złotych. Na realizację zadania samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie 29.342.313,85 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W konferencji wzięli udział m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk i jego zastępca Maciej Buczyński, naczelnik gabinetu prezydenta i przewodniczący Stowarzyszenia „Budujemy Most” Wojciech Sosnowski, naczelnik wydziału dróg Renata Tychmanowicz i naczelnik wydziału inwestycji Jacek Melaniuk, przedstawiciel wykonawcy Nowak-Mosty wiceprezes Adam Adamczyk, kierownik budowy Tomasz Obłoza, koordynator robót Paweł Kociuba, inżynier prowadzący nadzór nad inwestycją Waldemar Jakubaszek, prezes Wod-Kan Beata Jasińska oraz radni miasta Biała Podlaska.

Spełniane marzenia to proces, który towarzyszy nam w tej kadencji władz miasta. Spełniamy marzenia dzięki determinacji, mądremu uporowi, zdrowej konsekwencji i wspaniałej współpracy szerokich środowisk, samorządu naszego miasta i mieszkańców. Dzisiaj symbolicznie wbijając łopatę przekazujemy plac budowy wykonawcy. Bardzo dziękuję za złożenie korzystnej oferty, bardzo konkurencyjnej i niższej niż przewidywany przez nas kosztorys inwestorski – mówił prezydent Michał Litwiniuk zwracając się do przedstawicieli firmy Nowak-Mosty.

To już piąty most, który powstanie na terenie miasta Biała Podlaska, jednocześnie jest to największa inwestycja drogowa w historii miasta. Już w latach ’70 zostały zabezpieczone tereny na ten cel.

W ramach zadania zostaną zbudowane:
– najdłuższy w Białej Podlaskiej most na rzece Krznie o rozpiętości 82,72 m posadowiony na trzech przęsłach
– nowa arteria łącząca ulicę Warszawską i Koncertową o długości ponad 1000 m
– chodnik z obu stron ulicy
– nowa droga dla rowerów po wschodniej stronie drogi
– dwa turbinowe ronda na skrzyżowaniach z ul. Warszawską i Koncertową
– energooszczędne oświetlenie uliczne
– odwodnienie
– kanał technologiczny
– zostanie również przebudowane istniejące uzbrojenie

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

6 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama