Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Ratujemy i uczymy ratować” – bialscy policjanci na IV Pikniku Bezpieczeństwa podczas jubileuszu WORD Biała Podlaska

Ratujemy i uczymy ratować to hasło IV PIKNIKU BEZPIECZEŃSTWA, który odbył się wczoraj na terenie WORD w Białej Podlaskiej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Z przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie włączając się w tą inicjatywę i przygotowując stoisko. Można było dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa, obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz oznakować rower.

Wczoraj na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się IV PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowany w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowany przez WORD w Białej Podlaskiej oraz Stowarzyszenie Bezpieczna Biała.

Bialscy policjanci chętnie włączyli się w tą inicjatywę. Odpowiadając na zaproszenie organizatorów przygotowaliśmy policyjne stoisko. Na wszystkich, którzy nas odwiedzili czekało szereg atrakcji. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Można było obejrzeć między innymi sprzęt PZ, który wykorzystywany jest między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych, jednostki broni czy wyposażenie indywidualne mundurowych. Dzieci chętnie siadały też za kierownicą radiowozu czy motocykla by zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zapoznawały się z przygotowanymi dla nich znakami drogowymi dotyczącymi pieszych i rowerzystów.

Chętni mogli dowiedzieć się jak wygląda nasza codzienna służba. Oprócz przybliżenia charakteru i specyfiki „policyjnego fachu” mundurowi nie zapomnieli o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem nie zabrakło informacji dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie trwania pikniku prowadziliśmy również akcję znakowania rowerów.

Podczas tego spotkania wszystkie służby promowały ideę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedząc jak ważne jest wykształcenie odpowiednich mechanizmów, które sprawdzą się w obliczu nagłej konieczności udzielenia pomocy. Funkcjonariusze przypominali również, że to ona zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama