Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bank Spółdzielczy przekazał własną nagrodę na rzecz Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Pracownicy Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej wygrali nagrodę, którą podzielili się z tymi, którzy sami o pomoc nie potrafią poprosić. Przekazali pokaźną ilość karmy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Azyl", a do tego voucher na kwotę 1.000 zł.

 

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej działa na naszym terenie od ponad 110 lat. Przez wszystkie te lata, jako instytucja finansowa, pracuje na rzecz lokalnej społeczności. W dniu 7 września 2023 r. prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej Paweł Mincewicz, dyrektor ds. Współpracy Zrzeszeniowej BPS SA Sylwia Zakrzewska-Anucińska i współpracownicy BS odwiedzili bialskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl”. Podzielili się wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Bank BPS wspólnie z Mastercard, którą otrzymali na wsparcie lokalnej inicjatywy.

Bank Spółdzielczy wspiera wiele inicjatyw lokalnie. Wiele ludzi prosi o wsparcie, wiele firm. Dziś chcemy wesprzeć tych, którzy nie proszą, a potrzebują tej pomocy. W paczce jest karma dobrej jakości, bo chcemy, żeby zwierzaki w schronisku miały dobre jedzenie. Zarząd Banku przyznał schronisku voucher w wysokości 1.000 zł. Nasi pracownicy kochają zwierzęta, wśród nich są też wolontariusze, którzy pomagają tu w schronisku przy zwierzętach – podkreśla prezes zarządu BS w Białej Podlaskiej Paweł Mincewicz.

Pracownicy Zespołu Produktów Depozytowych i Obsługi Kasowej pod kierownictwem Jolanty Dźwinel jednogłośnie przeznaczyli swoją wygraną na wsparcie tych, którzy nie proszą o pomoc, nie skarżą na swój los, a jej potrzebują. Zakupiono karmę dla zwierząt.

Weronika Olesiejuk z pasją opowiedziała o pracy w schronisku, przedstawiła historie zwierząt i oprowadziła zebranych po obiekcie. Zwróciła także uwagę na trudności i wyzwania, z jakimi spotykają się na co dzień w swojej działalności. – Na chwilę obecną w schronisku znajduje się około 270 psów. Każda pomoc jest dla nas na wagę złota, nie ważne czy przyjedzie jedna puszka, czy więcej. Całkiem sporo firm nas wspiera. Zapraszamy do schroniska, mamy wiele cudownych psów do adopcji. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy wyborze psa, to wolontariusze pomogą, wskażą odpowiedniego – wyjaśnia.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej
tekst: Patrycja Olesiejuk, BS w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama