Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Wólce Plebańskiej bawili się na rodzinnej plenerowej biesiadzie (film) (galeria)

10 września mieszkańcy Wólki Plebańskiej i okolic przybyli na VIII Biesiadę Rodzinną, którą zorganizowali wspólnie radny, sołtys wsi oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich "Maki". Jednym z punktów programu było uroczyste otwarcie wodociągu.

To już ósma biesiada organizowana przez sołtysa Ireneusza Chaleckiego. Skąd bierze do swoich inicjatyw motywację? – Jak mieszkańcy chcą, to i ja chcę, żeby tylko im dogodzić. Ale też lubię to robić. To czas integracji, spotkań i rozmów, nie tylko mieszkańców Wólki Plebańskiej, bo również całej okolicy. Jest darmowy transport, więc wszyscy chętnie przyjeżdżają – podkreślił. Mieszkańcy miasta mieli zapewniony bezpłatny transport do Wólki na biesiadę, co również wpłynęło na jej atrakcyjność. 

Każda kolejna edycja imprezy to coraz więcej atrakcji, zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników. Wśród tegorocznych znalazły się przejazdy konną bryczką, konie ze Stajni Rudka Anny Laskowskiej, możliwość przyjrzenia się z bliska motocyklom Team Members, pokaz wydobycia rannego z wypadku w wykonaniu OSP Sidorki, sprzęt wojskowy i pojazdy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Białej Podlaskiej oraz stoisko archeologiczne Pracowni Agafii zapewniające m.in. warsztaty z gliny, strzelanie z łuku i rzut włócznią. Swoimi występami czas umiliły zebranym gościom zespoły „Zorza” z Cicibora Dużego, „Białynia” z Worońca i „Kalina” z Perkowic, nie zabrakło zabaw i animacji, stoiska Canal+ z konkursami i nagrodami oraz stoisk z zabawkami, tatuażami i słodką gastronomią. O poczęstunek dla wszystkich uczestników zadbali również organizatorzy. 

To znakomita inicjatywa, którą cały czas podtrzymuje i której organizatorem jest sołtys wsi Wólka Plebańska Ireneusz Chalecki. Jako współorganizator dołączyło Koło Gospodyń Wiejskich “Maki” oraz radny gminy Stefan Śledź. To doskonała okazja, by mieszkańcy mogli się wspólnie spotkać, porozmawiać ze sobą, nawiązać nowe znajomości i cieszyć się wspólnie ze wszystkimi dobrą zabawą, dobrym jedzeniem i rozmowami wśród najbliższych i rodziny – mówił o wydarzeniu skarbnik gminy Krzysztof Radzikowski. 

Tego dnia odbyło się również poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku wodociągu wybudowanego do i na terenie całej miejscowości za kwotę blisko 2,5 mln złotych. Łącznie to 8,3 km. Środki pochodzą w znacznej części z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Tego dnia tuż po symbolicznym przecięciu wstęgi do mieszkańców po raz pierwszy popłynęła woda. – Wodociąg włączony jest w infrastrukturę miejską, w ulicę Robotniczą. Był długo oczekiwany w tej miejscowości, ponieważ styka się ona bezpośrednio z miastem, a nie miała jeszcze wody. Można było go wybudować wcześniej, ale mieszkańcy wybierali drogi, tak więc było, najpierw drogi, teraz wodociąg – podał szczegóły wójt Wiesław Panasiuk podkreślając jednocześnie wzorową współpracę z samorządem miejskim. – Niech się inni uczą, jak współpracować, żeby i dla jednej i drugiej gminy było dobrze. 

 W otwarciu wodociągu uczestniczył zastępca prezydenta miasta Biała Podlaska Maciej Buczyński. – Operatorem wodociągu jest spółka Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o. o. Jest to przykład współpracy samorządów miasta i gminy Biała Podlaska w zakresie Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego miasta Biała Podlaska. Cieszymy się, że mieszkańcy Wólki Plebańskiej mogą korzystać z tej infrastruktury – podkreślił włodarz, który, co warto dodać, tego dnia zapewnił uczestnikom biesiady przejazdy konną bryczką. 

Z wodociągu cieszą się sami mieszkańcy, dla których to kolejna inwestycja poprawiająca ich komfort życia w Wólce Plebańskiej. – To inwestycja oczekiwana już od kilku lat. Rzeczywiście wcześniej ludzie chcieli budowy dróg, bo ich tu nie było, grzęźli w błocie – wspomina sołtys wsi. 

W miejscowości są już drogi, wodociąg, ale mieszkańcy nie śpią, wciąż starają się, by ich mała Ojczyzna był coraz piękniejsza i atrakcyjniejsza, dla nich i dla gości. Podczas tej biesiady artyści wystąpili jeszcze na specjalnie przygotowanej do tego scenie, ale jak zapewnia sołtys, już za rok mieszkańcy będą się cieszyć własną sceno-altaną, która przed biesiadą oczekiwała już tylko na zadaszenie. W trakcie imprezy Ireneusz Chalecki złożył podziękowania tym, którzy szczególnie aktywnie zaangażowali się w to wspólne dzieło, wymieniając: Tomasza Stępniewskiego, Marcina Serheja, Jacka Danicha, Marcina Dorosza, Krzysztofa Och, Emila Drozda ia Grzegorz Grzechnika. Podziekował również wszystkim tym, którzy zadbali o wspaniały klimat biesiady. Już w tym roku atrakcji było naprawdę dużo, a sołtys zapowiada ich na przyszłoroczną biesiadę jeszcze więcej! 

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Ależ to była super impreza, oczywiście na samym końcu i te starsze kobiety były niesamowite i dziękuję za taką zabawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama