Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Służby mundurowe rywalizowały w Memoriale Mirosława Samoszuka (film) (galeria)

8 września na obiektach sportowych klubu GLKST Niwa Łomazy w Łomazach odbył się "XII Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie - Memoriał Mirosława Samoszuka".

Zgromadzonych powitał dyrektor Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej ppłk Sławomir Miroński.

St. sierż. szt. Mirosław Samoszuk był działaczem Zakładu karnego w Białej Podlaskiej, ale był również wielkim pasjonatem piłki nożnej. Takie osoby w każdym społeczeństwie, każdej małej Ojczyźnie są bardzo potrzebne. To kreatorzy wielu inicjatyw prospołecznych – przypomniał jeden z mówców podczas wydarzenia.

Gościem honorowym był wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. – To bardzo ważne, żeby łączyć waszą pracę z integracją, duchem sportowym i pamięcią o waszym koledze, który w tym obszarze jako funkcjonariusz służby więziennej był zaangażowany – mówił wiceminister dziękując jednocześnie funkcjonariuszom za ich zaangażowanie w pełnienie służby na rzecz społeczności i jej bezpieczeństwa.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia opracowanej przez mł. chor. Małgorzatę Łaską:

Dnia 8 września br. na terenie stadionu GLKST Niwa Łomazy odbył się XII Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej  w Lublinie – II Memoriał Mirosława Samoszuka.  Jest to wydarzenie, które jest organizowane od 2011 roku przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej oraz II memoriał Mirosława Samoszuka, którego celem jest uczczenie pamięci i oddanie szacunku funkcjonariuszowi bialskiej jednostki penitencjarnej. St. sierż. sztab. Mirosławow Samoszuk był  założycielem i opiekunem drużyny Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, z którą dwukrotnie zwyciężył w Bialskiej Lidze Szóstek. Zorganizowane wydarzenie było świetną okazją do sportowej rywalizacji i integracji zaprzyjaźnionych służb mundurowych. To także okazja do upamiętnienia funkcjonariusza, który zasłużył na uznanie i szacunek za swoje osiągnięcia i zaangażowanie w służbie.

Honorowym gościem tegorocznej edycji turnieju był Pan dr Marcin Romanowski – Wiceminister Sprawiedliwości.

Na zaproszenie gospodarzy – Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn:
– 23 Batalion Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej
– Batalion Zmechanizowany 1 Warszawskiej Brygady Pancernej
– Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej
– Placówka Straży Granicznej  Terespol
– Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej
– Areszt Śledczy w Krasnymstawie
– Areszt Śledczy w Lublinie
– Areszt Śledczy w Radomiu
– Zakład Karny w Chełmie
– Zakład Karny w Hrubieszowie
– Zakład Karny w Opolu Lubelskim
– Zakład Karny we Włodawie
– Zakład Karny w Zamościu
– Zakład Karny w Żytkowicach.

Od rozpoczęcia rozgrywek emocje sięgały zenitu, a na boisku toczyły się zacięte walki. Każda drużyna starała się zdobyć tytuł mistrza turnieju i podzielić się swoim duchem sportowej rywalizacji. Służby mundurowe rywalizują ze sobą na boisku , ale poza nim nawiązują trwałe przyjaźnie i współpracują na rzecz dobra społeczeństwa.

W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Radomiu, którzy nie dali szans rywalom w rywalizacji grupowej, by następnie zwyciężyć w finale zawodów z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej Terespol  4:0. W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się funkcjonariusze Batalionu Zmechanizowanego 1 Warszawskiej Brygady Pancernej , którzy pokonali funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Turniej służb mundurowych w piłkę nożną to nie tylko sportowa impreza, ale także okazja do pokazania jedności i wsparcia dla społeczności lokalnej. To wydarzenie, które łączy ludzi o różnych zawodach, ale wspólnym celem: pomagania innym i propagowania sportu. Niech tegoroczna edycja będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń służb mundurowych do kontynuowania tej pięknej tradycji.

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy / Biała Podlaska
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama