Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Maraton Ultra Race Doliny Bugu wystartował z Białej Podlaskiej (film) (galeria)

O godz. 7:15 9 września w parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej wystartowali zawodnicy Ultra Race Doliny Bugu, którzy mają przed sobą 260 km. Zmierzają do Chełma, gdzie czeka na nich meta.

Przy linii startu rozmawiamy z Tomaszem Oleksy, który przybliża szczegóły rowerowego wyzwania. – Mamy prawie 90 zawodników, to nasza pierwsza impreza ze startem w Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że nie ostatnia i że to będzie cykliczne wydarzenie tutaj w Białej Podlaskiej, ponieważ jesteśmy przesympatycznie goszczeni przez miasto, prezydenta, a i nie przypadkowo jest to Rowerowa Stolica Polski.

Nazwa maratonu „Ultra Race Dolina Bugu” nawiązuje do terenów, po jakich wiedzie znaczna część trasy. To właśnie Dolina Bugu. – Takie było nasze założenie, żeby uczestnicy zobaczyli, jak fajna jest trasa, którą przejechaliśmy kilometr po kilometrze, nawet kilkukrotnie. Jest fajna, malownicza, pokazuje Bug i jest przyjemna do jazdy. Pokrywamy się trochę z Green Velo, ale chcieliśmy wytyczyć swoją trasę. Jak najmniej asfaltów, jak najwięcej szutrów i leśnych dróg.

Co ważne, ten maraton to nie tyle przygoda rowerowa, co grawelowa, czyli rowerzyści maja możliwość jazdy nie tylko po asfalcie, ale i po różnorodnym terenie.

Do udziału w maratonie przyłączył się sam prezydent Michał Litwiniuk z rodziną.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama