Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Miasto wybrało wykonawcę mostu na rzece Krznie

Miasto Biała Podlaska ma już wybranego wykonawcę dla zadania budowy nowego mostu na rzece Krznie, który powstanie w ciągu przyszłej arterii łączącej skrzyżowania Warszawskiej i Artyleryjskiej z Koncertową i Daleką.

Rozstrzygnęliśmy przetarg na największą budowę drogową w naszym mieście, dla mnie osobiście najważniejszą ze złożonych obietnic wyborczych – budowę nowej przeprawy mostowej przez naszą rzekę, budowę obejmującą dwa zupełnie nowe ronda, ponad kilometrowy odcinek drogi i most na rzece Krznie, piąty w naszym mieście – poinformował 6 września prezydent Michał Litwiniuk.

Więcej o inwestycji:
Warszawska – Koncertowa. Miasto dostało 12 ofert na budowę arterii i mostu <<==>> LINK

W przeprowadzonej procedurze przetargowej najkorzystniejszą ofertę spełniającą wymogi formalne złożyło przedsiębiorstwo Nowak – Mosty Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej za kwotę44,5 mln złotych. – Mamy takie środki, z zapasem, zabezpieczone w budżecie miasta, uwzględniające prawie 30 milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – podkreślił włodarz.

Zgodnie z przepisami po dziesięciu dniach samorząd będzie mógł przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, przeprawa mostowa powstanie w ciągu nowej drogi łączącej obecne skrzyżowania ulic, a przyszłe ronda: Warszawska-Artyleryjska i Koncertowa-Daleka-Chłodna.

Więcej o inwestycji:
O rządowej dotacji i planie budowy mostu na Krznie. Konferencja prasowa prezydenta Michała Litwiniuka (film) (galeria) <<==>> LINK

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / UM Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

 
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama