Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Cyfrowe Miejskie Centrum Kultury w Terespolu. Projekt zakończony sukcesem

W dniu 31 sierpnia zakończył się projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Głównym celem grantu było zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług kulturalnych świadczonych w społeczności lokalnej poprzez stworzenie profesjonalnej sali multimedialnej w nowo wybudowanej sali konferencyjnej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 88 oraz podniesienie kompetencji pracowników jednostki.

Zakładane cele zostały osiągnięte, sala multimedialna została wyposażona w nowoczesny wysokiej jakości sprzęt. Odbyły się szkolenia skierowane do pracowników i wolontariuszy współpracujących z MCKSiR.

Stworzona została również Strategia Cyfrowa zawierająca między innymi ocenę kompetencji cyfrowych instytucji i wykorzystania rozwiązań cyfrowych a także wizja rozwoju Wnioskodawcy w obszarze działalności kulturalnej i inwestycyjnej na najbliższe 3 lata z uwzględnieniem roli zrealizowanego projektu grantowego.

Sala multimedialna pozwoli na rozwinięcie oferty warsztatowej, realizowane w formule zdalnej i stacjonarnej, dla różnych grup mieszkańców, w tym dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

#KonwersjaCyfrowaDomówKultury, #NarodoweCentrumKultury #NCK #MKiDN #FunduszeEuropejskie

materiał: MCKSiR Terespol
tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski MCKSiR Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama