Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Biała Podlaska rozpoczęła wspólnie nowy rok szkolny w szkole w Hrudzie (film) (galeria)

4 września w Szkole Podstawowej im. Błogosławionych Męczenników w Hrudzie odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

 – Wakacje dobiegły końca, więc czas wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że i jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i radości – podkreślił wójt Wiesław Panasiuk zwracając się do uczniów i witając szczególnie gorąco pierwszoklasistów. – Dla was wszystko jest nowe. Na starcie – biała karta jako rama. Przez czas edukacji wypełnicie tę ramę różnymi kolorami wiedzy i doświadczeń. Mam nadzieję, że choć przed wami wiele wyzwań, uda wam się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil. Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczą się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować.

Włodarz zaapelował do uczniów o dbałość o wspólne bezpieczeństwo i rozwój, do nauczycieli o stwarzanie przyjaznej i motywującej atmosfery i do rodziców o wsparcie działań pedagogów. – Drodzy nauczyciele, pamiętajcie, że nie wszystkie sukcesy da się zmierzyć ocenami uczniów, bądźcie dla nich autorytetem, źródłem wiedzy i wsparcia. Rodzice, pamiętajcie, że macie wspólny cel – jak najlepszą przyszłość waszych dzieci.

Po okresie wakacyjnym w gminie Biała Podlaska naukę w dziewięciu szkołach podstawowych rozpoczyna 1.272 uczniów. Do przedszkoli, punktów przedszkolnych i klasy zerowej będzie uczęszczać 421 przedszkolaków. Najmniej liczna jest społeczność szkoły w Sitniku, to zaledwie 50 uczniów, natomiast najwięcej, bo 233 uczniów, uczyć się będzie w szkole w Sławacinku Starym.

Pracy wychowawczo – edukacyjnej podejmuje się 219 nauczycieli. W budżecie gminy na oświatę przeznaczono 30,466 mln zł przy subwencji ministerialnej 17,423 mln zł. Podczas uroczystego rozpoczęcia roku włodarz przekazał akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego dziewięciu nauczycielom:
Lewicka Magdalena – Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach  
Rabczuk Dorota – Szkoła Podstawowa w Ciciborze Dużym 
Pietrow Maria – Szkoła Podstawowa w Grabanowie 
Witnik Anna – Szkoła Podstawowa w Grabanowie 
Panasiuk Joanna – Szkoła Podstawowa w Hrudzie 
Bolesta Anna – Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym 
Chacewicz Marlena – Szkoła Podstawowa w Sworach 
Koszołko Anna – Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych 
Muzal Anita – Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych 

Warto dodać, że w drodze konkursu w placówkach edukacyjnych na terenie gminy wybrano nowych dyrektorów:
– Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu – Edyta Korneluk
– Przedszkole w Rakowiskach = Edyta Stalewska

Życzę wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać zdolności i budował waszą pewność siebie. Pamiętajcie, że oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali sami siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała wam przyjemność. Nauka w szkole podstawowej to przepustka do realizacji osobistych marzeń w przyszłości – podsumował swoje wystąpienie wójt Wiesław Panasiuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama