Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Paweł Dobrowolski ukazał swoje „wewnętrzne miasto” (galeria)

1 września w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż Pawła Dobrowolskiego, który zaprezentował swoje prace tworzące wystawę "Miasto wewnętrzne".

Paweł Dobrowolski urodził się w sierpniu 1992 roku w Radomiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał tytuł magistra sztuki w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej i Pracowni Grafiki Warsztatowej z wyróżnieniem rektorskim. Zawodowo pracuje jako nauczyciel grafiki i projektowania multimedialnego w warszawskim Liceum Plastycznym.
Organizuje i uczestniczy w wystawach sztuki. Tworzy malarstwo, rzeźbę, murale, ceramikę, druki oraz muzykę elektroniczną.

„Miasto Wewnętrzne”

Wybudowało się we mnie miasto. Od trzydziestu lat rozwija się w nim infrastruktura, wykształcają się prawa, populacja stale rośnie. Miasto, w którym ciąży smog, na murach złuszczone graffiti i szpetne bazgroły, na horyzoncie żurawie, niedokończone wieżowce i niewyburzone ruiny. Puste dróżki i zakorkowane szosy. Dzielnice, w których mieszkańcy są spokojni i szczęśliwi oraz takie, w których ludzie krzyczą, i atakują się wzajemnie. Miasto, w którym niejeden odwiedzający się zgubi – mówi o swoich pracach Paweł Dobrowolski.

Wystawę można oglądać w Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 w Białej Podlaskiej do 5 października w godz. pn-pt 9:00-16:00 i ndz 11:00-16:00.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama