Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rossosz: Twierdził, że nie kierował autem. Kłamstwo od razu wyczuł „policyjny czworonóg”

Za kierowanie bez uprawnień oraz po użyciu alkoholu odpowie 31-latek zatrzymany w miejscowości Rossosz. Kierowca osobowej Skody uciekał przed policyjnym patrolem. W pewnym momencie stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Twierdził, że był tylko pasażerem. Kłamstwo od razu wyczuł Polon, „policyjny czworonóg”, który wytropił kierującego. Za popełnione czyny grozi mu kara aresztu, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenie pojazdów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w miejscowości Rossosz. Policjanci wisznickiego komisariatu zwrócili uwagę na kierowcę osobowej Skody, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył. Po tym skręcił w pierwszą z bocznych dróg. Mundurowi ruszyli za nim, by zatrzymać go do kontroli. Po chwili zauważyli, że kierowca osobówki stracił panowanie nad „kółkiem” i zjechał do przydrożnego rowu. Gdy dojechali na miejsce zdarzenia w samochodzie nie było kierowcy, a na miejscu pasażera siedział 31-latek. Mężczyzna twierdził, że kierowca z którym podróżował zbiegł do pobliskiego lasu.

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie 31-latka, potwierdzając, że znajduje się pod jego wpływem. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, natomiast na miejsce dotarł przewodnik psa służbowego razem ze swoich „czworonożnym partnerem”. Na nic zdały się jego fortele, ponieważ Polon od razu doprowadził przewodnika do miejsca, w którym 31-latek przed chwilą siedział i pozostawił puszkę.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz wyjaśniamy wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenie pojazdów.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama