Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Przystanek – popularyzacja nauki”. Trwa rekrutacja drugiej do edycji projektu Uniwersytetu Dziecięcego (zaproszenie)

Uniwersytet Dziecięcy ABNS im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej realizuje w latach 2022/2023 projekt "Przystanek popularyzacja nauki", którego celem jest upowszechnianie nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Obecnie trwa rekrutacja do drugiej edycji projektu.

Projekt ,,Przystanek – popularyzacja nauki” realizowany jest w ramach programu ,,Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki, finansowany z budżetu państwa i ze środków uczelni. Projekt nr SONP/SP/548371/2022. Całkowita wartość projektu: 304425,00 PLN, okres realizacji projektu: 01.01.2023 – 31.08.2024.

Projekt „Przystanek – popularyzacja nauki” realizowany przez Uniwersytet Dziecięcy ABNS im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej jest upowszechnianiem nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. 

Poprzez zajęcia Akademia przekonuje przyszłych studentów, że nauki, prawa, formuły i definicje nie są aż takie trudne i mają zastosowanie w codziennym życiu, a znajomość ich ułatwia funkcjonowanie. Udział w tego typu zajęciach jest dla wielu z tych dzieci pierwszym zetknięciem się z ,, poważną” nauką i może wzbudzić w nich nową pasję poznania i zrozumienia otaczającego je świata. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa pod okiem specjalisty w ciekawych zajęciach praktycznych i doświadczeniach laboratoryjnych. Dowiadują się na czym polega praca naukowca, jakie są najnowsze trendy badawcze. Większość zaplanowanych zajęć odbywa się na terenie Campusu Akademii Bialskiej jak również w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ABNS w Międzyrzecu Podlaskim (ośrodek z dostępem do akwenu wodnego) oraz na basenie i lodowisku. Dzięki temu dzieci mają okazję zobaczyć jak funkcjonuje uczelnia wyższa, spotkać się z jej władzami, otrzymują indeksy, w których zbierają zaliczenia z poszczególnych zajęć, żeby poczuć się prawdziwymi studentami. Bogaty program (37 tematów), obejmujący różne dziedziny nauki, rozpoczynając od chemii, poprzez biologię, fizykę, geografię, programowanie, a kończąc na udowadnianiu prawd naukowych na lodzie czy w wodzie przyczynia się nie tylko do poszerzenia horyzontów myślowych dzieci ale wpłynie na rozwój ich zainteresowań oraz rozbudzenie ciekawości światem, który dotychczas mógł się wydawać trudny, a zarazem nudny. Nabytą w trakcie całego roku wiedzę i umiejętności dzieci mogą sprawdzić/rozwinąć dodatkowo podczas wyjazdu do jednego z największych w Europie centrów nauki – Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie oraz Epi-Centrum Nauki oraz Strefy Małego Odkrywcy w Białymstoku.

Rekrutacja do II edycji prowadzona jest w sierpniu 2023r. 

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat, które uczą się w szkole podstawowej w powiecie bialskim i mieście Biała Podlaska. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest zgłoszenie chętnego dziecka przez jego Opiekuna prawnego do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i dostarczenie do Akademickiego Centrum Edukacji Ustawicznej, pokój 266 R (I piętro) mieszczącego się w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, ul. Sidorska 95/97 (w godz. 7:30 do 14.30).

Więcej o rekrutacji:
https://aceu.akademiabialska.pl/uniwersytet-dzieciecy

 

materiał: Akademia Bialska Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama