Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bezpłatny spektakl „Drzewo życzeń” w międzyrzeckim Kinie Sława (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 12 września 2023
, godz. 12:00
Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci i młodzież w wieku szkolnym, międzyrzeckie szkoły i okoliczne ośrodki kultury, do przybycia na spektakl Teatru Andersena "Drzewo życzeń", który zostanie wystawiony w sali widowiskowej Kina Sława 12 września o godz. 12:00/ Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spektakl „Drzewo życzeń” powstał na podstawie książki Katherine Applegate, a jego reżyserii podjął się Mateusz Przyłęcki.

Samar i jej rodzina są imigrantami. Przyjeżdżają do małego miasteczka w Ameryce i tu wynajmują dom. Niestety nie wszyscy przyjmują ich z otwartymi ramionami. Część mieszkańców nie chce, żeby w ich miasteczku mieszkali przybysze z innego kraju. Samar czuje się samotna. Jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Miejscowy Dąb i wrona Bongo pomogą dziewczynce spełnić jej marzenie. Samar zaprzyjaźni się ze Stephenem, który mieszka w sąsiedztwie. Dzięki pomysłowości chłopca mieszkańcy miasteczka okażą rodzinie Samar gościnność i wsparcie. Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych – nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć.

Szczegóły dotyczące spektaklu: a.magier@miedzyrzec.pl, tel. 83 372-78 08
„Drzewo życzeń – prezentacja spektakli na terenach przygranicznych” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

materiał: MOK Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama