Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Wszedł do znajomych przez otwarte okno. Ukradł samochód, telefon i karty bankomatowe

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu odzyskali skradziony samochód oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 26-latek podejrzany jest również o włamanie na konto bankowe oraz posiadanie narkotyków. Sprawca wykorzystał sen domowników wchodząc do domu przez otwarte okno.

W czwartkowy poranek policjanci międzyrzeckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski, a sprawca wykorzystał sen domowników zabierając kluczyki do auta. Dodatkowo łupem „amatora cudzego mienia” padły karty do bankomatu i telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec tej samej gminy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie pudełeczko z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione auto, które sprawca pozostawił w lesie nieopodal swojej posesji. Zauważył je przypadkowy świadek, który zaalarmował mundurowych.

Policjanci odzyskali też skradzione karty bankomatowe, ukryte również poza posesją 26-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ten po kradzieży wykonał kilka transakcji przy ich użyciu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę ponad 15 tys. zł.

Podejrzany 26-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama