Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Słoneczno – deszczowy dwunasty rajd Kraszewskiego przeszedł już do historii (film) (galeria)

Blisko 100 uczestników XII Powiatowego Rajdu Rowerowego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego stawiło się na trasie wiodącej przez malownicze zakątki gminy Sosnówka. Liczni rowerzyści w każdym wieku, ciekawe miejsca odwiedzone po drodze, a na zakończenie wspólne ognisko i nagrody - takie wydarzenia integrują społeczność, a choć pogoda nie do końca dopisała, to jednak pomimo deszczu można z całą pewnością uznać, że rajd był bardzo udany! Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Rowerzyści zaopatrzeni w okolicznościowe odblaskowe kamizelki, plakietki i wszelkie niezbędne rowerowe oprzyrządowanie, a co najważniejsze – w uśmiech i chęć przeżycia wspaniałej przygody – przebyli ok. 30 kilometrów, po drodze odwiedzili m.in. Muzeum w Romanowie.

Dlaczego rajd przybrał imię Józefa Ignacego Kraszewskiego? – Wszyscy mieszkańcy gminy Sosnówka są zacni, ale akurat Kraszewski jest tym najbardziej popularnym i o najszerszym zasięgu – wyjaśnia wójt Marcin Babkiewicz. – Co roku udaje nam się zorganizować ten rajd, w tym roku pogoda trochę spłatała figla, ale jak widać po ilości uczestników, nie wpłynęło to za bardzo na nas.

Jak podkreśla włodarz, rowerzystom sprzyjają również coraz liczniejsze pokryte gładką asfaltową nawierzchnią drogi. Tych w gminie nie brakuje, a i systematycznie przybywa.

Podczas podróży uczestników rajdu zaskoczył deszcz, który co prawda lekko spowolnił wycieczkę, ale nie zatarł radości z możliwości aktywnego spędzania czasu. Rowerzyści dotarli do celu, gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami, w tym dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Do wspólnej zabawy przyłączyli się m.in. wójt gminy Sosnówka Kamil Babkiewicz i poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, którzy dokonali wręczenia atrakcyjnych nagród.

Najmłodszy uczestnik w foteliku mamy – Łucja Patrejko z Sosnówki, 5 lat
Najmłodszy uczestnik na własnym rowerze – Szymon Litwiniec z Piszczaca, 7 lat
Najstarszy uczestnik – Zygmunt Mazurek z Rossosz, 78 lat

Nagrody w czterech kategoriach wiekowych odebrali: Alicja Olszówka, Gabriela Lewczuk vel Leoniuk, Natalia Żarkiewicz, Julia Litwiniec, Marcel Mikulski, Mateusz Dźwigała, Stanisław Więcek, Marcel Bobruk, Seweryna Olszówka, Anna Zbaracka, Regina Pawlik, Edyta Chmielewska, Piotr Kalinowski, Mateusz Lotek, Mariusz Jakubiuk i Andrzej Dźwigała. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka / Powiat Bialski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama