Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uratuj swój smartfon – oddaj go do naprawy

Smartfony stały się nieodłącznym elementem życia, dlatego trudno się z nimi rozstać. Jednak czasami zdarza się, że pewne podzespoły ulegają uszkodzeniu lub po prostu eksploatacji. Na szczęście wiele z tych części można wymienić na nowe, co pozwala cieszyć się dalszym użytkowaniem urządzenia. Sprawdź, jak możesz uratować swój smartfon!

Uszkodzony ekran

Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów smartfonu. To on umożliwia interakcję z urządzeniem i wyświetlanie wszelkich treści. Jeśli ekran zostanie uszkodzony, korzystanie ze smartfonu staje się utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe. Na szczęście większość modeli można naprawić. Wymiana wyświetlacza może być przeprowadzona zarówno w autoryzowanym serwisie producenta, jak i w punkcie napraw, który specjalizuje się w urządzeniach danego producenta. Samodzielna wymiana nie jest zalecana ze względu na obecność niewielkich podzespołów, które łatwo uszkodzić. Naprawa wymaga wiedzy i doświadczenia, a także pewnej wprawy oraz odpowiednich narzędzi. Warto również pamiętać, że samodzielna wymiana wyświetlacza w wielu przypadkach kończy okres gwarancyjny. Najlepiej oddać smartfon w ręce profesjonalisty, który zamontuje nowy podzespół. Taka osoba doskonale wie, jakie wyświetlacze LCD do telefonów zamówić i gdzie szukać wysokiej klasy części.

Akumulator bez energii

Bateria to kolejny ważny element smartfonu, który z czasem może tracić swoją wydajność. Wiele czynników, takich jak wiek urządzenia, częste ładowanie i rozładowanie czy ekstremalne temperatury, może wpływać na jej pojemność. Jeśli zauważysz, że twój smartfon zaczyna szybko się rozładowywać, to warto rozważyć wymianę komponentu. Naprawa powinna być przeprowadzona w serwisie, gdzie specjalista odpowiednio zamontuje fabrycznie nowy podzespół. Hurtownia części GSM oferuje oryginalne części, co daje gwarancję wysokiej jakości i kompatybilności. Serwis zamówi je, a następnie poprawnie wymieni, często dając dodatkową gwarancję na usługę. Dzięki temu zyskujesz pewność, że usługa została wykonana rzetelnie, a w Twoje ręce trafi w pełni sprawny telefon.

Aparaty, gniazda ładowania czy głośniki również ulegają uszkodzeniu. Podobnie jak w przypadku wyświetlacza czy baterii, je również można naprawić. Nieco trudniejszym zadaniem jest naprawa płyty głównej, gdyż wiąże się to z utratą danych. Nie zawsze można je odzyskać. Możliwość wymiany części w smartfonie daje większą elastyczność i pozwala przedłużyć żywotność urządzenia. Warto pamiętać, że naprawa jest tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego sprzętu.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama