Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dwa trafienia KAS i SG. W tym w Małaszewiczach

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli podczas wspólnych działań nielegalne papierosy. Do zniszczenia trafi blisko 7,3 tys. paczek papierosów. Ujawnienia miały miejsce na granicy i wewnątrz kraju.

W ostatnich dniach lipca funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej prowadzili wspólne działania na terenie Świdnika.

Na jednej z posesji prywatnych trafili na nielegalny towar. 59-letni mężczyzna w domu i garażu przechowywał ponad 3,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to blisko 60 tys. zł.

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i zobowiązał się do wpłaty grzywny w kwocie 50 tys. zł. Sprawa trafi do sądu.

Wspólne działania funkcjonariuszy KAS i SG w Oddziale Celnym w Terespolu również zakończyły się wykryciem nielegalnych wyrobów tytoniowych. Tym razem kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym jadącym z Brześcia do Małaszewicz. W wagonie typu węglarka, pod wierzchnią warstwą ładunku, ukryte było blisko 3,5 tys. paczek papierosów.

Nikt z przesłuchanych pracowników obsługi pociągu nie przyznał się do próby przemytu. Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama