Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konkurs „Nasz sołtys”. Mamy propozycję kandydatów z powiatu

Trwa konkurs "Nasz sołtys" organizowany przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL. Starosta bialski Mariusz Filipiuk wytypował dwóch kandydatów z terenu powiatu, na których warto oddać swój głos.

Sołtys jako przedstawiciel i lider lokalnych społeczności odgrywa istotną rolę w codziennym życiu mieszkańców wsi. Ma znaczący wkład w rozwój „małych ojczyzn” poprzez inicjowanie projektów, pozyskiwanie funduszy oraz kreowanie wizerunku lubelskich wsi. Ważnym elementem roli sołtysa jest budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami, na rzecz których poświęca swój czas. Chcąc uhonorować wielki trud włożony w pracę na rzecz mieszkańców obszarów wiejskich, budowanie innowacyjności i tworzenie perspektyw rozwoju dla regionu i społeczności lokalnych, a także zaangażowanie w ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wychodzi z inicjatywą konkursu „Nasz Sołtys”, którego celem jest docenienie: wpływu działalności kandydata na integrację lokalnej społeczności, materialnych rezultatów działalności (poprawa infrastruktury komunalnej, wykorzystanie środków funduszu sołeckiego, projekty, inwestycje), działalności społecznej, współpracy z samorządem gminy, dalszych planów związanych z działalnością sołectwa, aktywnej reprezentacji sołectwa i gminy oraz udziału w konkursach obrazujących osiągnięcia.

Kandydatami starosty bialskiego Mariusza Filipiuka są w tej edycji konkursu:

1. Tomasz Bieniek – sołtys wsi Żerocin, gmina Drelów
2. Elżbieta Moszkowska – sołtys wsi Bokinka Królewska, gmina Tuczna

W konkursie przewidziane są dwie kategorie, oddzielnie dla pań i panów pełniących funkcję sołtysa. Przewidziano nagrody: za zajęcie I miejsca – 5000 zł, za zajęcie II miejsca – 4000 zł, za zajęcie III miejsca – 3000 zł, ponadto 3 wyróżnienia po 2000 zł w każdej kategorii.

Zgłoszenia należy przesłać do 20 sierpnia na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3, pok. 519.
Na kopercie należy dopisać nazwę konkursu.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkursy-z-zakresu-rolnictwa/

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama