Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Drelów buduje ulicę Nową z wykorzystaniem środków Polskiego Ładu (galeria)

W Drelowie trwa budowa ulicy Nowej, jednej z ważnych dla miejscowości drogi, która może przejąć ruch na drodze wojewódzkiej biegnącej przez centrum, stając się zachodnią obwodnicą. Środki na ten cel samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zadanie „Budowa drogi gminnej nr 101444L (ul. Nowa) w miejscowości Drelów” obejmuje budowę od podstaw ulicy na odcinku 2,6 km począwszy od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 813 w okolicy cmentarza do drogi prowadzącej w kierunku Augustówki. Powstanie droga o szerokości 5,5 m w podwyższonym standardzie. – Chcemy ją wykonać w podwyższonym standardzie po to, by mogły nią, bez uszczerbku dla nawierzchni i bezpieczeństwa mieszkańców, przejeżdżać samochody ciężarowe. Jest to tzw. obwodnica Drelowa, którą, gdyby doszło do zakorkowania drogi 813 w samym Drelowie, można pokierować ruch – mówił o inwestycji wójt Piotr Kazimierski jeszcze przed rozpoczęciem robót.


opracowanie grafiki: Mariusz Maksymiuk

Obecnie na placu budowy obserwujemy hałdy kruszywa, z którego powstaje podbudowa pod nawierzchnię asfaltową. W trakcie prac delikatny remont przejdzie również most na rzece Krzna, którą przecina droga. Jak zapowiada włodarz, w przyszłości wzdłuż ulicy Nowej ma powstać chodnik i oświetlenie.

Gmina Drelów pozyskała na to zadanie dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.165.169,93 zł, natomiast całkowita wartość inwestycji to 5.081.787,71 zł.

Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna Biała Podlaska. Finał inwestycji zaplanowano na listopad br.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama