Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wasylówka w Dąbrowicy Małej. Po raz XVI uczcili pamięć Bazylego Albiczuka (film) (galeria)

23 lipca mieszkańcy powiatu bialskiego i gminy Piszczac zgromadzili się w Dąbrowicy Małej, by uczcić pamięć cenionego malarza Bazylego Albiczuka. Uroczystość zainaugurowało złożenie kwiatów na grobie artysty, po czym odbyła się część artystyczna i animacyjna. Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Spotkanie w Dąbrowicy Małej rozpoczęto panahidą – nabożeństwem żałobnym przy grobie Bazylego Albiczuka na miejscowym cmentarzu. Tam odbyło się złożenie kwiatów, podczas którego zgromadzeni wspominali pamięć zmarłego w 1995 artysty malarza.

W dalszej części uroczystości przybyli na spotkanie mieszkańcy powiatu i gminy Piszczac wysłuchali części artystycznej w wykonaniu zespołów Macierz, Karawana i Śpievka, a na zewnątrz odbyły się gry i zabawy animacyjne dla dzieci.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z twórczością Bazylego Albiczuka i obejrzeć namalowane przez niego dzieła. Była to także okazja, by zakupić obrazy i miody prezentowane przez lokalnych wystawców.

Do Dąbrowicy zaprosili tego dnia Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Sołectwo Dąbrowica Mała, OSP w Dąbrowicy Małej oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac / Powiat Bialski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama