Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Boisko przy Grzybowej uprasza się o pielęgnację

Czytelnik portalu Radia Biper zaniepokojony obecnym stanem boiska przy ul. Grzybowej w Białej Podlaskiej postanowił zgłosić projekt budowy wielofunkcyjnego obiektu do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jednak zanim dojdzie do ewentualnej realizacji blisko półmilionowego projektu chciałby, aby zaniedbane boisko zostało przynajmniej wykoszone i przystosowane do dziecięcych gier jeszcze w te wakacje.

Jak podkreśla Wojciech Babicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zainteresował się stanem obiektu na jego osiedlu mieszkaniowym, boisko przy Grzybowej 33 to jedyne boisko do piłki nożnej oraz do siatkówki na Osiedlu Grzybowa, zamieszkałe przez kilka tysięcy osób. „Pordzewiałe bramki, brak siatek… Delikatnie rzecz ujmując aktualny stan boisk określiłbym na…. bardzo kiepski” – stwierdza w piśmie przesłanym do redakcji.

Postanowiłem więc zgłosić do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej budowę boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu Grzybowa, którego koszt wyniesie niemal pół miliona złotych. Tego typu obiekty znajdują się już m.in na Orzechówku, Janowskiej oraz na Osiedlu Francuska. Bez problemu udało mi się zebrać z nadwyżką wymaganą liczbę podpisów pod tym projektem. A po usłyszanych opiniach mieszkańców jeszcze bardziej jestem przekonany, że taki obiekt jest potrzebny i będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieje, że projekt przejdzie teraz pozytywnie ocenę formalną, a następnie głosami mieszkańców uda się wygrać głosowanie i powstanie u nas boisko, na którym nie tylko najmłodsi będą mogli w cywilizowanych warunkach pograć w piłkę, siatkówkę lub w kosza – podkreśla pomysłodawca projektu.

Zanim jednak nastąpi weryfikacja projektu i ewentualna budowa boiska wielofunkcyjnego mieszkaniec Osiedla Grzybowa liczy na to, że obecne boisko doczeka się szybkiego dostosowania do wakacyjnych zabaw dzieci. Apeluje o ponowne wykoszenie terenu i założenie nowej siatki do gry w piłkę siatkową.

 

materiał, zdjęcia: Wojciech Babicz
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama