Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: XXVIII Memoriał Stanisława Seheniuka

Dwudziesty ósmy raz, w niezwykle upalną niedzielę 5 czerwca na boiskach ZPO w Kodniu rozegrany został turniej siatkarski zawody Memoriału Stanisława Seheniuka. Oprócz licznie zgromadzonych siatkarzy, przedstawicieli miejscowych władz, rodziny St. Seheniuka, działaczy TPK, przybyli również kibice, mieszkańcy Kodnia z rodzinami. Zawody były wielkim świętem sportu w miejscowości, jak również ogromną popularyzacją siatkówki. W XXVIII Memoriale, rozgrywanym pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, udział wzięło osiem drużyn z powiatów bialskiego i parczewskiego (najwięcej, aż cztery drużyny z Białej Podlaskiej).

Stanisław Seheniuk urodził się Kodniu, ukończył Liceum Pedagogiczne w Leśnej Podlaskiej i pracował jako nauczyciel w szkołach powiatu bialskiego. Później, po przeniesieniu się do Białej Podlaskiej, pełnił różne funkcje w strukturach organizacyjnych ówczesnego województwa bialskopodlaskiego, przez krótki okres był naczelnikiem Gminy Kodeń. Nie zerwał jednak swoich związków z kulturą fizyczną, współdziałając w TKKF, LZS, SZS, w nawale różnych zajęć i obowiązków znajdował też czas, aby spotkać się z przyjaciółmi na boisku piłki siatkowej. W młodości imponował szybkością, zwinnością i skocznością, cechy te zachował i później, pomimo słusznej postury, był znakomitym atakującym.

Memoriał Stanisława Seheniuka, rozgrywany w Kodniu od blisko trzydziestu lat, gromadzi wielu młodych ludzi (szczególnie z gminy Kodeń), przyczyniając się do popularyzacji aktywności ruchowej wśród młodzieży. Realizacja przedsięwzięcia jakim był memoriał pokazała, że w środowisku wiejskim można i należy organizować działania w zakresie kultury fizycznej, zachęcają one do aktywnego wypoczynku, czynnego uprawiania sportu, aktywności ruchowej, a także propagują i rozpowszechniają właściwe wzorce i postawy społeczne, upamiętniają ludzi, którzy wyrośli z miejscowego środowiska, byli znani, a pamięć o nich oraz o ich czynach jest ciągle obecna.

W tegorocznych zawodach miejsce pierwsze i puchar Marszałka Jarosława Stawiarskiego, wywalczył wielokrotny tryumfator turnieju, drużyna Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, która w finale pokonała drużynę Drogowców z Białej Podlaskiej (puchar starosty bialskiego Mariusza Filipiuka), miejsce trzecie i puchar Wójta Gminy Kodeń Jerzego Trocia zdobyła drużyna Bestkomp Biała Podlaska, za czwarte miejsce drużyna Mitolotto złożona z młodych zawodników z Kodnia i Lisznej otrzymała puchar prezesa Zarządu Ogniska ZNP w Kodniu Zbigniewa Gwardiaka. Miejsce piąte i puchar ufundowany przez Stanisława Nowaka – przyjaciela S. Seheniuka, wywalczyła Niwa Łomazy, ostatnie pucharowe miejsce zajęła ekipa z Zalesia – puchar Towarzystwa Przyjaciół Kodnia. W zawodach wzięły udział również drużyny SVT Sosnowica oraz Starzy i Młodzi Biała Podlaska .

Najstarszy i najmłodszy zawodnik turnieju, czyli Dariusz Kuszneruk (1965 r.) oraz Maciej Modrzewski (2009 r.) otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez LUM w Lublinie. Wzorem ubiegłych turniejów, sędziowie wybrali MVP zawodów, którym został Mateusz Kamiński z KS ZK Biała Podlaska (puchar Marszałka Jarosława Stawiarskiego).

Każda z drużyn otrzymała również dyplomy za uczestnictwo w XXVIII Memoriale Stanisława Seheniuka, a po turnieju, zgodnie z tradycją, organizatorzy zaprosili wszystkich zawodników i działaczy na grilla.

Memoriał Stanisława Seheniuka jest jedną z najstarszych tego typu imprez w naszym województwie. Zawody, poprzez promocję siatkówki, przyczyniły się do rozwoju sportowego kilkunastu młodych ludzi, którzy uprawiają piłkę siatkowa na różnych szczeblach rozgrywkowych


materiał: ZPO w Kodniu
tekst i zdjęcia: Jacek Malarski – Towarzystwo Przyjaciół Kodnia
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama